آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253248
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1397 10:33
تعداد بازدید : 33

دادستان کل کشور:

بیشتر کلاهبرداری ها از طریق تلگرام است

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه مدیرانی هستند که واقعا دلسوزانه و با صداقت در حال کار کردن هستند و مدیرانی هم هستند که عرضه مدیریت ندارند و با سفارش و توصیه آمده اند، گفت: در سخنرانی هایمان نباید آدرس غلط به مردم بدهیم، اعتقاد ما بر این نیست که بگوییم فضای مجازی را ببندید، دولت وظیفه دارد آن را کنترل کند.
undefined
فارس - وی افزود: ما انسان هستیم و خداوند به انسان عقل داده است، به این دنیا نیامده​ایم که زندگی حیوانی داشته باشیم، اگر قرار بود مثل حیوان رفتار کنیم، مثل حیوان آفریده می​شدیم.
دادستان کل کشور با عنوان اینکه آزادی را می​توان به​ دو صورت دید، گفت: عده​ای مساله آزادی را بیان می​کنند، یا آزادی مطلق را باید انتخاب کرد که مثل حیوان می​ماند و بی​بندوباری است یا آزادی دیگری که اسلام می​گوید و در بندگی خدا خلاصه شده است، کسی که بنده خدا شد از همه قیود آزاد است.
دادستان کل کشور، یکی از اختلافات اساسی اسلام با جریان سکولار، غرب​گرا، فمنیست و امثال آنها را در موضوع آزادی دانست و گفت: ما می​گوییم فضای مجازی را باید کنترل کرد، اما رییس جمهور می​گوید باید آنها را رها کنید، مردم آزاد هستند و باید خودشان انتخاب کنند.
منتظری تصریح کرد: اما آیا وظیفه حکومت این نیست که بگوید این فضای مجازی که این​چنین رها است و هر فسادی در آن وجود دارد، را مدیریت کنیم؟
این مقام ارشد قضایی با تشبیه پهنای باند و فضای مجازی به جاده و وسایل نقلیه گفت: حرف ما به مسوولان دولت این است که شما برای مردم و کشور جاده می​سازید، آیا این وسیله نقلیه را بی​شناسنامه رها می​کنید؟ چطور برای اتومبیل مردم، پلاک و شناسنامه می​گذارید و تخلفات را با دوربین ثبت می​کنید.
وی ادامه داد: جاده​ای با​ عنوان اتوبان اینترنت درست شده است و پهنای باند در اختیار این فضاهای مجازی گذاشته می​شود، ما می​گوییم اجازه دهید این پهنای باندی که در اختیار فضای مجازی و شبکه​های اجتماعی است مدیریت شود و کسی که بخواهد داده​ای بگذارد، معلوم باشد کیست و کجاست؟ رها که شود وضعیت همین می​شود، این چه نوع آزادی است؟
منتظری با بیان اینکه بیشتر کلاهبرداری​هایی که امروز در فضای مجازی صورت می​گیرد از طریق تلگرام است، تصریح کرد: در سخنرانی​هایمان نباید آدرس غلط به مردم بدهیم، اعتقاد ما بر این نیست که بگوییم فضای مجازی را ببندید، دولت وظیفه دارد آن را کنترل کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :