آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253637
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1397 10:44
تعداد بازدید : 6703

گفت‌وگو با فرید فولادی معاون توسعه بازار همکاران سیستم

سازمان­ ها بدون کدنویسی نرم ­افزار خاص خود را توسعه دهند

معاون توسعه بازار همکاران سیستم و عضو هیات مدیره این شرکت درباره حضور پلتفرم «فرایار» در رویداد IMI100 گفت: ما یکی از 500 شرکت برتر این رویداد هستیم و با توجه به اینکه بیش از 50 درصد شرکت های این رویداد، مشتریان ما هستند؛ هم سعی می کنیم هرساله در این رویداد، ارتباطات مان را با مدیران ارشد این مجموعه ها، تقویت کنیم.
undefined
فناوران- فرید فولادی درباره انگیزه‌های عرضه این پلتفرم به بازار اظهار کرد: از آغاز توسعه راهکاران دغدغه متناسب‌سازی محصول با سازمان از سوی مشتریان مطرح بود، یعنی بتوانند فرایندهای پیش‌بینی‌شده در نرم‌افزار را طوری تغییر دهند که در راستای فرایندهای مشتری باشد یا فرایندهایی را که در درون آن تعریف نشده‌‌است به ‌آن بیفزایند. این دغدغه، باعث شد که محصول را طوری معماری کنیم تا هم قابلیت متناسب‌سازی و هم قابلیت افزودن بخش‌ها و فرایندها به آن را داشته‌باشد. این نوع معماری باعث شد بتوانیم ابزاری را به نام «فرایار» به بازار عرضه کنیم که خود یکی از زیربرندهای راهکاران همکاران ‌سیستم شد. ما این پلتفرم را در کنار راهکاران به مشتریان ارائه می‌دهیم تا بتوانند ERP ما را متناسب‌سازی کنند یا بتوانند فرایندهایی را که احتمالا در محدوده و چهارچوب آن نمی‌گنجد طراحی و پیاده‌سازی کنند.
فولادی درباره بازار هدف این پلتفرم گفت: عمدتا شرکت‌های بزرگ‌تر و متوسط رو به بالا علاقه‌مند به استفاده از این ابزار هستند، اگرچه گاهی ممکن است فرایندی خاص در یک سازمان کوچک برای آن سازمان کلیدی و مهم باشد، ولی در محدوده ERP ما نگنجد. وی در مورد نمونه‌های مشابه محصول و مزیت فرایار نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار داخلی و خارجی گفت: این محصول مشابه خارجی زیاد دارد. اکثر ERP های جهان روندشان این است که چنین ابزار یا پلتفرمی برای توسعه محصولات‌شان در اختیار مشتریان قرار دهند. این یک روند جهانی است که همه  عرضه‌کننده‌های ERP ها در پی آن هستند. در داخل کشور آنچه که می‌توانیم آن را با فرایار مقایسه کنیم BPMS هایی است که در بازار ارائه می‌شود؛ یعنی ابزاری برای طراحی و تعریف فرایندها و فرم‌ها و اجرای آنها. تفاوت فرایار با این ابزارها این است که فرایار روی ERP همکاران سیستم ارائه شده و در واقع به نوعی بخشی از آن است و لازم نیست چرخ را از نو ابداع کنید. تمام فرایندهایی را که در ERP انجام می‌شود در آن دارید و نیازی نیست چیزی به ‌آن اضافه کنید. همچنین از طریق فرایار به تمام اطلاعاتی که در این بستر جاری است، دسترسی دارید. بزرگ‌ترین مزیت این محصول این است که با ERP راهکاران یکپارچگی دارد. ضمن اینکه خودش هم ابزاری بسیار قدرتمند است که امکاناتی ویژه و متفاوت را ارائه می‌دهد.
معاون توسعه بازار همکاران سیستم، اثرگذاری این پلتفرم بر روی بهبود فرایندها و صرفه‌جویی در زمان و هزینه سازمان‌ها را این‌گونه تشریح کرد: جذابیت این محصول برای مشتریان، زمانی است که ممکن است حتی فرایندهای بسیار ساده سازمان­شان، خیلی زمان‌بر باشد و انرژی و هزینه زیادی از سازمان را صرف خود کند و اگر سازمان بخواهد برای همه فرایندها، نرم‌افزار خریداری کند به ناچار باید تعداد زیادی نرم‌افزارهای کوچک بخرد که یکپارچه هم نیستند. سازمان می‌تواند با فرایار همه این فرایندها را مدیریت کند و آنچه را می‌خواهد پوشش دهد و این موضوع در تسهیل فرایندهای داخلی کمک می‌کند. در واقع فرایار با تسهیل فرایندها، هزینه را کم می‌کند و دقت را بالا می‌برد و میزان خطاها را کاهش می‌دهد. 
وی تاکید کرد: این ابزار مدیریت فرایندها را به صورت کامل پوشش می­دهد، از جمله سازمان­ها می­توانند برای ایجاد و بهبود فرایندها از آن استفاده کنند. آنها می‌توانند با ابزارهای ما، فرایندهای سازمان‌شان را پایش کرده و گلوگاه‌های آنها را بیابند و گام بعدی این امکان، رفع گلوگاه و درنهایت بهینه‌سازی و بهبود است. 
فولادی درباره میزان رضایت مشتریان گفت: ما اکنون مشتریانی داریم که با به‌کارگیری فرایار توانسته‌اند فاصله زمانی دریافت سفارش تا تحویل به مشتری را از بازه زمانی یک هفته به دو روز کاهش دهند و این کاهش زمانی محسوس برای مشتری ما بسیار ارزشمند است. وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم با کمک سایر شرکت‌های نرم‌افزاری که علاقه‌مند به توسعه نرم‌افزارهای کاربردی هستند، زیرماژول‌های موثر و زیادی را به‌صورت عمومی با استفاده از فرایار ارائه کنیم.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :