آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 255785
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1398 10:46
تعداد بازدید : 4764

با تصویب مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیارایران

«همراه اول» 3125 ریال سود توزیع کرد

در نهمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول، سهام داران با تقسیم سود 3125 ریالی برای هر سهم موافقت کردند. مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول روز قبل با ریاست مهدی اخوان بهابادی رییس هیأت مدیره همراه اول آغاز شد.
undefined
فناوران - در این مراسم پس از سخنان رییس مجمع و مدیرعامل و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران درباره تعیین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.
در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران حاضر و استماع سخنان هیات رییسه، با توزیع سود ۳۱۲۵ ریالی بابت هر سهم موافقت و مقرر شد سود سهامداران حقيقی از ۲۵ اردیبهشت واريز شود.
همچنین درباره میزان پاداش و حق جلسه هیات مدیره تصمیم‌گیری شد. بر این اساس مقرر شد پاداش اعضای حقوقی هیأت مدیره بدون تغییر و همچون سال گذشته باشد.
 همکاری مشترک همراه‌اول و ایرانسل در روبیکا
مهدی اخوان بهابادی رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران در ابتدای این مجمع گفت: در سال گذشته در شرکت ارتباطات سیار شاهد تدوین برنامه استراتژیک 5 ساله و عملیاتی شدن آن از نیمه دوم سال بودیم.
وی افزود: به دلیل ماهیت تکنولوژی و سرعت بالای تغییر و تحولات در این عرصه، ملزم به تدوین برنامه‌ای در این زمینه بودیم.
اخوان ادامه داد: هدف‌گذاری کرده‌ایم در پنج سال آینده حضوری جدی در فضای دیجیتال کشور داشته باشیم و جزو رهبران منطقه‌ای حوزه ICT باشیم.
وی یکی از استراتژی‌های جدید همراه‌اول را همکاری با اپراتورهای رقیب دانست و گفت: شاید این موضوع دور از ذهن به نظر برسد، اما در سال گذشته، نشان دادیم که دو اپراتور در عین رقابت، می‌توانند در راستای حصول منافع مشترک، همکاری‌هایی را نیز با هم داشته باشند.
اخوان گفت: برای نخستین بار این موضوع را اعلام می‌کنیم که یکی از مصادیق همکاری بااپراتورهای رقیب، همکاری با ایرانسل در اپلیکیشن روبیکا است و خوشحالیم که این اپلیکیشن اکنون 26 میلیون کاربر دارد.
وی یادآور شد: در سال جاری نیز همسو با شعار «رونق تولید»، روند حمایت از کسب و کارهای ایرانی را با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد تا جایگاه کنونی همراه‌اول که دارنده «رتبه اول حمایت از کسب و کارهای ایرانی» است را حفظ کنیم.
 گزارش فرهنگ به مجمع
حمید فرهنگ مدیرعامل شركت ارتباطات سیار ایران نیز گزارش جامعی از عملكرد سال ۱۳۹۷ شرکت به مجمع سهامداران ارایه كرد.
فرهنگ با یادآوری اینکه سال ۱۳۹۸ سال «رونق تولید» نامگذاری شده است، گفت: در همین ابتدای سال جدید توانستیم گام بلندی در حمایت از تولید سیم‌کارت‌های داخلی برداریم که امیدواریم اقدامی درخورِ نام سال باشد.
مدیر عامل همراه‌اول با بیان اینکه امید است که در این سال با حمایت همکاران همراه‌اولی و سهامداران، بتوانیم سهمی در تحقق این شعار ایفا کنیم، به ارایه گزارش عملکرد سال مالی قبل پرداخت و گفت: همراه‌اول توانست با دو پله صعود به نسبت سال ۹۶، به جایگاه ۱۷ دنیا از نظر تعداد مشترکان برسد.
وی تصریح کرد: همراه‌اول در سال ۹۷ با جذب بیش از ۸.۳ میلیون مشترک جدید به سهم بازار ۶۰.۱ درصد دست یافت و توانست ضمن توسعه کمی و کیفی شبکه ارتباطی و افزایش سهم ترافیک در نسل ۴ (LTE) به ۶۰ درصد و ثبت رکورد ۵۴۱۹ ترابایت مصرف روزانه دیتا بدون در نظر گرفتن ترافیک TD / LTE مبین‌نت، برتری خود را در بازار رقابتی همچنان حفظ کند.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان فروش حدود ۱۱۰ میلیون سیم‌کارت تاکنون، درباره مشترکان نسل‌های جدید ارتباطی این اپراتور ابراز کرد: حدود ۱۲.۱ میلیون مشترک G4 و ۱۶.۱ میلیون مشترک G3 در شبکه داریم.
وی با تأکید بر داشتن جایگاه بزرگترین شبکه پهن باند کشور با ۳۲ میلیون مشترک دیتای در بازه زمانی سه ماهه، گفت: در حال حاضر با ۱۹۷۰۰ سایت G4، ۲۰۸۰۰ سایت G3 و ۳۱۱۰۰ سایت G2 پوشش شهرهای کشور را به ۱۰۰ درصد رسانده‌ایم و ضریب نفوذ LTE در شبکه همراه‌اول ۴۱ درصد و سهم ترافیک LTE نیز ۶۰ درصد است.
 افزایش میزان پهنای باند فرکانسی همراه‌اول
فرهنگ ادامه داد: همچنین توانستیم ۵۷۰ سایت پهن باند را روی فیبرنوری اجرایی کنیم و ظرفیت IPBB به ۱۸۹۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید که ۳.۱ برابر رشد به نسبت سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد.
مدیر عامل همراه‌اول از دو اقدام مهم در راستای افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه خبر داد و گفت: سال گذشته روی باند فرکانسی ۱۸۰۰ به میزان ۵ و ۷.۵ مگاهرتز به ترتیب به استان‌ها و تهران اختصاص دادیم و همچنین روی باند ۲۶۰۰ نیز افزایش ظرفیتی ۵ مگاهرتزی را داشتیم که در نتیجه سرعت دیتای همراه‌اول رشد و بهبود قابل توجهی داشت.
فرهنگ با بیان ارایه ۵۰ محصول و خدمت در سال گذشته گفت: علاوه بر اینکه هر هفته یک محصول و خدمت را ارایه دادیم، بیش از ۱۵۰۰ سرویس در حوزه خدمات ارزش افزوده پهن باند تعریف و ارایه کردیم.
 افزایش خدمت رسانی به روستاییان
وی به خدمات USO و WLL روستایی نیز پرداخت و افزود: در این بخش توانستیم ۳۵۷۰ سایت و ۲۵ دستگاه BSC از شبکه WLL را به شبکه همراه‌اول برگردانیم و توزیع بیش از ۵۰۰ هزار سیم کارت روستایی داشته باشیم.
فرهنگ گفت: رویکرد جدید همره اول تعامل حداکثری با ذی‌نفعان به منظور برخورداری آحاد مردم از خدمات توسعه یافته و ارزشمند ارتباطی است و بر این اساس ادغام شبکه WLL در دستور کار قرار گرفت و هم در این راستا سرویس رومینگ ملی به روی اپراتورهای داخلی گشوده شد تا مشترکان اپراتورهای رقیب نیز از شبکه گسترده همراه‌اول بهره‌مند شوند.
 کسب رتبه نخست شفافیت اطلاعات
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه رتبه اول شفافیت مالی بین ۳۰۳ شرکت پذیرفته شده در بورس را داریم، گفت: همراه‌اول در سال ۱۳۹۷ توانست علاوه بر پوشش ۱۰۰ درصدی سود پیش‌بینی شده برای هر سهم، از نظر شفافیت اطلاعات رتبه نخست را بین شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کسب کند؛ همچنین در رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران نیز موفق شد رتبه ۳ بیشترین سودآوری، رتبه ۱۴ بیشترین درآمد و رتبه ۸ بالاترین ارزش افزوده را از آن خود کند.
وی با تشریح دستاوردهای مالی همراه‌اول اظهار کرد: درآمد عملیاتی شرکت اصلی با ۲۱ درصد رشد به ۱۴۰۴۰۲ میلیارد ریال و سود خالص شرکت هم با ۹ درصد افزایش به ۳۴۲۲۴ میلیارد ریال رسید؛ این در حالی است که سود خالص تلفیقی گروه و درآمد عملیاتی تلفیقی نیز به ترتیب ۲۱ و ۲۲ درصد رشد داشتند.
فرهنگ همچنین هزینه‌های سرمایه ای در سال ۱۳۹۷ را ۲۹۵۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
 اجرای یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های بخش فناوری کشور
مدیر عامل همراه‌اول از راه اندازی سیستم یکپارچه مدیریت ارتباط با مشتری و صورتحساب (CRM / CBS) هم به عنوان دستاوردی برای این اپراتور یاد کرد و گفت: در پی اجرای این پروژه که یکی از بزرگترین پروژه‌های بخش فناوری اطلاعات کشور قلمداد می‌شود، علاوه بر ایجاد ظرفیت‌های جدید، امکان ارایه سرویس‌های متنوع به مشترکان انبوه و سازمانی فراهم شد.
وی در ادامه سخنانش از برنامه ۵ساله راهبرد همراه‌اول که با نام «منظومه» در حال اجراست، یاد کرد و گفت: این برنامه متمرکز بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مبتنی بر آخرین تکنولوژی و ایجاد کسب و کارهای نوآورانه است و برآنیم تا از رهگذر اجرای این برنامه، نقشی تعیین کننده در گسترش خدمات دولت الکترونیک و سرویس‌های دیجیتال در کشور ایفا کنیم.
فرهنگ ادامه داد: در این برنامه چشم انداز شرکت، تثبیت جایگاه همراه‌اول به عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارایه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال تعیین شده است.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین با بیان جایگاه این برنامه ۵ ساله گفت: در راستای اجرای این برنامه سه سطح (فاز) را در نظر گرفته‌ایم که بخش هسته به «کسب و کار اصلی» اپراتور اشاره دارد و به عنوان Core شناخته می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در نظر داریم در افق ۱۴۰۱ به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد برسیم، لذا نیازمند تعریف سطح نزدیک هسته (Near core) بودیم که ارایه خدمات سازمانی، اینترنت چیزها و ارایه خدمات مدیریت شده شرکت را شامل می شود.
فرهنگ همچنین گفت: اما در سطح سوم که با عنوان Beyond core شناخته می‌شود، به دنبال سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دیجیتال و تبدیل شدن به بازیگر مهمی در عرصه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر هستیم تا در نهایت بتوانیم درآمد پیش‌بینی شده را محقق سازیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :