آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256317
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1398 12:50
تعداد بازدید : 3391

ای چارده ساله قرة العین

روزنامه فناوران چهارده ساله شد. انگار همین دیروز بود. خبر کوتاه بود و خوش! فناوری اطلاعات صاحب روزنامه شد. خیلی از بخش های بزرگ تر اقتصادی در کشور هنوز رسانه روزانه پر تیراژ نداشتند و ما داشتیم. فناوران به سرعت رشد کرد. در روزگاری که ارتباط مان تنها از طریق اینترنتی کند و عذاب آور بود و شبکه های اجتماعی وجود نداشت، دل مان خوشی بود به روزنامه ای که صبح ها روی میزمان بود با بوی دلنشین مرکب چاپ. می خواندیم و می نوشتیم. فناوران شد بستری برای درد دل های، گلایه ها و جر و بحث های مان. دنیای فناوری اطلاعات کوچک بود و فناوران درگاهی بود که وصل مان می کرد به دهکده جهانی. فناوران مکتبی بود که نسل جدید از روزنامه نگاران صنعت را تربیت کرد. بی ربط نیست که امروز ایمان بیکِ هنوز جوان، ادیب و مرد همیشه سردبیر فناوران را استاد بیک می خوانیم.
undefined
محمدباقر اثنی عشری
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای 
فناوری اطلاعات بی‌رحمانه در حال رشد است. تازه وارد‌هایی آمدند و جای قدیمی‌ها را گرفتند. تازه کارها فرهنگ خود را داشتند. نگاه سر سختانه و گاه کینه توزانه به تغییرات و بی اعتمادی به کسب و کارهای نوپا، شکاف با دنیای نو را بیشتر می‌کند. گونه‌هایی که تغییر اقلیم را نپذیرند منقرض می‌شوند. شبکه‌های اجتماعی به سرعت هوای تنفس را از رسانه‌های کاغذی گرفته‌اند. در بحران‌های اقتصادی اولین قربانی رسانه‌ها هستند.
فناوران دوست داشتنی نیاز به پوست اندازی دارد و با درایتی که در این مجموعه وجود دارد، منتظر روزهای خوش و #آینده_بهتر برای روزنامه‌مان هستیم.
چهارده سالگی‌تان مبارک!
* قرة‌العین: نور دیده
** عنوان مطلب مصرعی از منظومه لیلی و مجنون نظامی ‌گنجوی است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :