آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 257442
تاریخ انتشار : 10 تیر 1398 11:38
تعداد بازدید : 4762

وزیر ارتباطات در دیدار با سفیر چین در تهران:

ایران و چین در مقابل سلطه گرایی آمریکا در حوزه فناوری اطلاعات در یک جبهه قرار دارند

وزیر ارتباطات در دیدار با سفیر چین در تهران تأکید کرد که ایران و چین در مقابله با یک جانبه گرایی و سلطه گرایی آمریکا در حوزه فناوری اطلاعات در یک جبهه قرار دارند.
undefined
روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمدجواد آذری جهرمی در آستانه سفر به «دالیان» باهدف شرکت در اجلاس تابستانه مجمع جهانی اقتصاد، صبح دیروز با سفیر چین در تهران دیدار و گفت وگو کرد.
آذری جهرمی چین را شریک مهمی برای ایران در حوزه اقتصاد دیجیتال توصیف کرد و با اشاره به تمایل آمریکا به یک جانبه گرایی در حوزه فناوری در عصر انقلاب چهارم صنعتی گفت: امروز عمده شرکت های بزرگ جهان در حوزه های سیستم عامل، شبکه و زیرساخت و خدمات و سرویس، آمریکایی هستند؛ بنابراین با یک سلطه گری خدمت محور مواجهیم. وزیر ارتباطات تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و چین در مقابله با یک جانبه گرایی و سلطه گری آمریکا در حوزه فناوری اطلاعات در یک جبهه قرار دارند و باید همکاری های راهبردی خود را افزایش دهند.
آذری جهرمی ادامه داد: تحریم های ظالمانه آمریکا دشواری هایی برای ما ایجاد کرده ولی ما نیز راه مقابله با این تحریم ها را به خوبی آموخته ایم. 
چانگ هووآ، سفیر چین در تهران نیز ضمن اشاره به سطح مطلوب روابط دو کشور، سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به چین برای شرکت در اجلاس تابستانه مجمع جهانی اقتصاد را بسیار مهم توصیف کرد و گزارشی از هماهنگی های انجام شده برای دیدارهای وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران با مقامات چینی در این سفر را ارائه کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :