آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 257716
تاریخ انتشار : 19 تیر 1398 12:39
تعداد بازدید : 4749

وزارت ارتباطات برای مدیریت فضای مجازی بیشتر تلاش کند

دادستان کل کشور از دولت خواست با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات برای مدیریت فضای مجازی و پیام رسان های داخلی تلاش بیشتری کند.
undefined

فناوران- حجت الاسلام محمد جعفر منتظری با بیان اینکه مدیریت فضای مجازی در اختیار دستگاه قضایی نیست افزود: وزارت ارتباطات و فناوری گام هایی را در مدیریت فضای مجازی برداشته ولی این اقدامات متناسب با حملات سایبری دشمن نیست و باید پدافند ما متناسب با پدافند دشمن باشد. وی ادامه داد: دشمن از طریق فضای مجازی به اتاق فرزندان ما نفوذ کرده و می خواهد از این طریق اتحاد و همدلی بین مردم را برهم بزند. دادستان کل کشور بیان کرد: دشمن همچنین با فشارهای اقتصادی بدنبال ایجاد جو روانی و نارضایتی در بین مردم است تا از این طریق برای برآوردن مقاصد سیاسی خود استفاده کند ولی غافل از اینکه مردم ایران در مدت این ۴۰ سال همه سختی ها و مشکلات را پست سر گذاشته و اسیر توطئه های دشمن نخواهد شد.
دادستان کل کشور نفوذ و ایجاد اختلاف بین دستگاه ها را از اهداف شوم دشمن دانست و گفت: دشمن از این طریق هم به هدف خود نمی رسد چرا که سربازان گمنام امام زمان با نفوذ در بخشی از فضای سایبری دشمن ضربه مهلکی زدند و تعدادی از جاسوسان سایبری را شناسایی کردند. وی مبارزه با فساد اقتصادی در کشور را یادآور شد و گفت: برای مبارزه با فساد اقتصادی ابتدا باید دادگستری ها از فساد اداری و مالی مبرا باشند تا بتوان فساد مالی و اداری دیگر دستگاه ها را اصلاح کرد. منتظری افزود: با دستمال آلوده نمی توان آلودگی دیگر دستگاه ها را پاک کرد و باید کاری کرد تا کوچک ترین تخلف و انحراف مالی در دستگاه ها مهار شود. دادستان کل کشور با بیان اینکه نظارت بر دادسراها باید تقویت شود، افزود: یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است ولی پیشگیری یک مقوله فرا حوزه ای است و دستگاه قضایی به تنهایی نمی تواند در پیشگیری از جرم و کاهش آسیب های اجتماعی موفق عمل کند. منتظری اعلام کرد: در صورت تعامل و همکاری دیگر دستگاه ها بیش از ۵۰ درصد پرونده های مربوط به آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :