آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258273
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1398 11:37
تعداد بازدید : 4723

مجوز فعالیت اپراتورهای ماهواره ای تمدید شد

مجوز فعالیت اپراتورهای خدمات دهنده انتقال داده ها از طریق ارتباطات ماهواره ای (SAP ) با موافقت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تمدید شد.
undefined
فناوران- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با تمدید مدت اعتبار مجوز شرکت های دارای پروانه ارایه خدمات عمومی انتقال داده ها از طریق ارتباطات ماهواره ای (SAP) موافقت کرد.
این کمیسیون در جلسه شماره ۲۹۰ خود، مدت اعتبار پروانه های SAP را به شرط تامین نیازمندی های پیوست امنیتی توسط دارندگان پروانه، تا پایان سال ۹۸ تمدید کرد.
سال ۹۶ نیز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۲۷۱ خود، مدت زمان اعتبار این پروانه ها را به صورت مشروط، در صورت تسویه حساب بدهی و بر اساس بررسی نحوه فعالیت دارندگان پروانه، تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت سال ۹۷ تمدید کرده بود. آن زمان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف شده بود حداکثر تا آخر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ اصول حاکم بر صدور پروانه های جدید SAP و ملزومات و شرایط لازم برای فعالیت متقاضیان ارایه خدمات عمومی انتقال داده ها از طریق ارتباطات ماهواره ای را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه و بعد از تصویب آن، موافقتنامه پروانه ها را برای اعطا آماده کند که هنوز این مقررات تصویب نشده است. دارندگان پروانه SAP، مجاز به ارایه خدمات اینترنت از طریق ارتباطات ماهواره ای به کاربران و بهره برداران نهایی (حقیقی یا حقوقی) هستند. این شرکت ها با استفاده از ماهواره های مخابراتی، دسترسی به سرویس های ماهواره ای را از طریق ایستگاه های زمینی ماهواره ای کوچک موسوم به VSAT فراهم می کنند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :