آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258555
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398 14:12
تعداد بازدید : 4746

ماجرای سخنرانی نادلا در مراسم آنپکد سامسونگ

چهارشنبه شب سامسونگ طی مراسم آنپکد از محصولات جدیدش رونمایی کرد. اما یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در این مراسم افتاد، حضور و سخنرانی ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت بود.
undefined

آی تی من- مراسم آنپکد سامسونگ امسال هم نیمه دوم مرداد ماه برگزار شد و این غول کره ای از گوشی های سری نوت 10، ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو 2 و لپتاپ گلکسی بوک اس رونمایی کرد.
در این مراسم غیر از سخنرانی مدیران ارشد سامسونگ، ساتیا نادلا هم حضور داشت و روی سن رفت و به ایراد سخنرانی پرداخت. با توجه به سخنان این مدیر مایکروسافت، ظاهرا سامسونگ امسال همکاری هایش را با مایکروسافت گسترش داده تا دستگاه هایش بهره وری بیشتری داشته باشند. مدیرعامل مایکروسافت معتقد است که همکاری با سامسونگ باعث افزایش بهره وری دستگاه می شود و از سوی دیگر محصولاتی که با همکاری این دو کمپانی راهی بازار خواهند شد از قدرت بیشتر برخوردار خواهند بود.
سامسونگ پنج شنبه شب از گوشی های گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس پرده برداری کرد. این گوشی های هوشمند از برخی قابلیت های ویندوز ۱۰ بهره می برند و به این ترتیب کمپانی های سامسونگ و مایکروسافت سعی کرده اند تا شکاف میان رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند را پر کنند. 
گوشی های گلکسی نوت ۱۰ از سرویس هایی همچون Outlook، OneDrive و Your Phone بهره می برد.
البته سامسونگ و مایکروسافت پیشتر نیز با یکدیگر همکاری هایی داشته اند؛ اما به نظر می رسد حالا این همکاری ها افزایش یافته است.
گفته می شود مایکروسافت قرار است گوشی های گلکسی نوت ۱۰ را در فروشگاه هایش در سراسر دنیا عرضه کند.
همچنین سامسونگ از لپ تاپ گلکسی بوک اس رونمایی کرده که با همکاری مایکروسافت و کوالکام ساخته شده است. این لپ تاپ از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت پشتیبانی می کند و قرار است به زودی به بازار عرضه شود. این در حالی است که پیش بینی می شد حالا سامسونگ سیستم عامل تازه ای برای دستگاه های جدیدش توسعه دهد، اما به نظر می رسد همکاری با مایکروسافت قطعا باعث قدرتمندتر شدن این کمپانی کره ای خواهد شد چرا که سامسونگ با رقیب قدرتمندی مثل اپل دست و پنجه نرم می کند و اپل از یک سو رقیب قدر مایکروسافت به شمار می رود و از سوی دیگر با سامسونگ در بازار گوشی های هوشمند رقابت می کند.
حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم این دو غول بزرگ دنیا چه رقابت تازه ای را با یکدیگر آغاز خواهند کرد؛ آیا جنگ تازه ای به راه می افتد. بر این اساس سامسونگ با عرضه محصولات اقتصادی تر در بازار می تواند سهم زیادی از این بازار را از آن خود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :