آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258558
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398 14:19
تعداد بازدید : 4761

رییس اتحادیه فروشندگان موبایل

برای مشکل گرانی گوشی چاره ای بیندیشیم

رییس اتحادیه فروشندگان موبایل با انتقاد از مقاومت واردکنندگان موبایل در برابر کاهش قیمت ها، تاکید کرد در صورتی که این شرکت ها سود خود را عادلانه و منطقی نکنند، چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل در بازار خواهیم اندیشید.
undefined

فناوران- ابراهیم درستی با بیان لزوم کاهش قیمت موبایل از سوی شرکت های واردکننده موبایل همزمان با کاهش نرخ ارز در کشور گفت: ما معتقدیم که شرکت های واردکننده تلفن همراه باید سهم بازار را تامین کنند و قیمت محصولات وارداتی خود را بیش از میزان فعلی، کاهش دهند.
وی ادامه داد: این انتقاد به شرکت های واردکننده وجود دارد چطور زمانی که نرخ دلار و ارز در کشور بالا می رفت، بلافاصله قیمت محصولات آن ها افزایش می یافت ولی حالا که نرخ ارز کاهش دارد، در برابر متناسب کردن قیمت محصولات خود با نرخ دلار، مقاومت می کنند.
رییس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: متاسفانه در شرایط فعلی، به نظر می رسد که شرکت های وارد کننده تلفن همراه، بیش از حد معمول خود سود می برند و باید برای اینکه مصرف کنندگان این بازار متضرر نشوند، این شرکت ها، سود خود را منطقی تر کرده و همراه با کاهش نرخ ارز، قیمت محصولات خود در بازار را 
کاهش دهند.
درستی با بیان اینکه مقاومت شرکت های واردکننده موبایل باعث شده تا فروشندگان موبایل و واحدهای صنفی فعال در این بخش در مظان اتهام قرار گیرند گفت: در حال حاضر 98 شرکت، برای واردات موبایل به کشور ثبت سفارش کرده اند و امروز با توجه به اجرایی شدن طرح رجیستری و حذف قاچاق از بازار، این شرکت ها باید مسوولانه تر عمل کنند و از این فضایی که حتی رقیبی تحت عنوان «موبایل قاچاق» هم ندارند، سوءاستفاده نکنند.
وی با بیان اینکه بازار موبایل تنها بازاری است که امروز عاری از قاچاق است، گفت: لذا با توجه به همه این موارد، این انتظار از شرکت های واردکننده موبایل وجود دارد که اولاً سهم خود از بازار را تامین کنند و در ثانی، سود عادلانه برای عرضه محصولات خود به بازار در نظر بگیرند و در غیر این صورت، قطعاً چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل در بازار خواهیم اندیشید.
به گفته درستی درحال حاضر سازمان تعزیرات، بازرسان وزارت صمت، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه، در حال تهیه گزارش های خود از وضعیت بازار هستند و در صورت مواجهه با هرگونه سودجویی، قطعاً با متخلفان برخورد خواهند کرد.
منبع: تسنیم 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :