آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258559
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398 14:21
تعداد بازدید : 4716

حذف قابلیتی در آیفون که به ضرر فیس بوک است

اپل به تازگی اعلام کرده که می خواهد قابلیت امنیتی جدیدی را به سیستم عامل iOS.13 بیاورد تا آمادگی پیش فرض برای پاسخ های صوتی در تمامی پیام رسان ها را لغو و متوقف کند.
undefined
فناوران- اپل که به حفاظت از حریم خصوصی و امنیت سایبری کاربران خود شهرت فراوانی دارد، به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد قابلیت امنیتی جدیدی را به پلتفرم نسخه جدید سیستم عامل آی اواس (iOS.13 ) اضافه کند تا قابلیت پیشین آمادگی پیش فرض پاسخگویی صوتی خودکار را در تمامی اپلیکیشن های پیام رسان همچون فیس بوک مسنجر و واتس اپ لغو و متوقف کند.
بر اساس گزارشی که در تک رادار آمده است، به نظر می رسد که اپل به دو دلیل تصمیم به اقدام مذکور گرفته است که یکی از آنها، عملکرد دستگاه و دیگری حفاظت از امنیت سایبری است. اپل بر این باور است که قابلیت آمادگی پیش فرض برای پاسخگویی صوتی خودکار احتمال شنود صدای کاربران توسط هکرها و مجرمان سایبری را افزایش می دهد.
همچنین کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که عمر باتری گوشی های هوشمند در صورتی که به صورت پیش فرض برای پاسخگویی صوتی آماده باشند، به شدت کاهش می یابد بنابراین اقدام و تصمیم جدید اپل می تواند تا حد زیادی به کاربران گوشی های آیفون کمک کند تا عملکرد باتری، گوشی و سیستم عامل خود را بهبود ببخشند.
البته به عقیده بسیاری دیگر از تحلیلگران، این اقدام جدید اپل می تواند به ضرر بسیاری از شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن های پیام رسان همچون فیس بوک تمام شود چراکه این قابلیت از روی پیام رسان هایی نظیر فیس بوک مسنجر و واتس اپ نیز تاثیرگذار خواهد بود و موجب لغو و توقف قابلیت مذکورخواهد شد. آنها همچنین در ادامه افزودند که ممکن است اپل این کار را برای مقابله با فیس بوک که سال گذشته در رسوایی امنیتی و سرقت اطلاعات کاربرانش دست داشت، انجام خواهد داد تا دست شرکت های خاطی را که در سرقت اطلاعات و حریم خصوصی کاربرانشان نقش داشتند، کوتاه کنند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :