آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258621
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1398 14:51
تعداد بازدید : 4705

استفاده از پسورد آندرویید برای خدمات گوگل

گوگل به کاربران دستگاه های آندرویید اجازه می دهد بدون وارد کردن پسورد و فقط با استفاده از حسگر اثرانگشت دستگاه، از برخی سرویس های وب محور این شرکت استفاده کنند.
undefined

فناوران- گوگل در راستای تلاش های خود برای حذف پسوردها، اکنون ویژگی جدیدی را ارایه کرده که به کاربران دستگاه آندرویید اجازه می دهد به جای استفاده از پسورد، با استفاده از حسگر اثر انگشت یا پین کد وارد سرویس های وب این شرکت شوند.
جالب آنکه این نخستین باری است که گوگل به مشتریانش اجازه می دهد با استفاده از ویژگی های بیومتریک خود هویتشان را در سایت احراز کنند.
احراز هویت آنلاین هم اکنون در کروم برای کاربران آندرویید مهیا است. برای بررسی این ویژگی نخست باید از طریق  passwords.google.com وارد مرورگر آنلاین پسورد شرکت شد.
در این مرورگر هویت فرد به وسیله حسگر اثر انگشت موبایل او تایید می شود. همچنین کاربر می تواند از هر روش احراز هویت دیگری که ترجیح می دهد (خواه پین کد، الگو یا پسورد) استفاده کند.
در حال حاضر این ویژگی در برخی از موبایل های آندرویید فراهم شده است. همچنین نمی توان از موبایل فرد برای احراز هویت ورود در نسخه دسک تاپ استفاده کرد.
البته به نوشته ورج، گوگل قصد دارد طی چند روز آتی این ویژگی را در تمام موبایل های مجهز به آندرویید ۷ و بالاتر عرضه کند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :