آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258656
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1398 13:21
تعداد بازدید : 4801

در کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی انجام شد:

معرفی اکوسیستم نرم افزاری جدید هوآوی برای توسعه دهندگان

کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی هفته گذشته در دانگوان چین، برگزار شد. در این رویداد سه روزه 600 متخصص فنی از هوآوی و نزدیک به 6000 توسعه دهنده و شریک تجاری از سراسر دنیا در مراسم حاضر شده و در مورد آخرین فناوری های مهم روز و اکوسیستم جهانی توسعه، با شعار «به فرصت ها دوباره بیندیشید» با هم به بحث و تبادل نظر پرداختند. هدف از این رویداد، کاوش در مورد اکوسیستم آینده محور بر پایه همه طرح ها و سناریو های هوشمندسازی بود که می توانند بهترین تجربه کاربری را محقق سازند.
undefined

فناوران- در سال 2010 زمانی که هوآوی به تازگی وارد بازار دستگاه های همراه شده بود، توانست 3 میلیون گوشی موبایل بفروشد. اما اکنون این شرکت را به جایگاهی رسانده اند که اکنون در بیش از 170 کشور و در دستان 530 میلیون کاربر، محصولات هوآوی قرار گرفته است. امروزه پلتفرم باز HiAi هوآوی بیش از 2500 شریک داشته و بیش از 140 میلیون دستگاه مبتنی بر اینترنت چیزها هستند که پروتکل های ارتباطی HiLink هوآوی را در سراسر دنیا استفاده کرده و با هم ارتباط دارند. هوآوی حالا به غول صنعتی در دنیا تبدیل شده که قابلیت توسعه زیرساخت های اولیه مورد نیاز برای ساخت یک اکوسیستم هوشمند را دارد.
برای درک قدرت نرم افزاری این مجموعه، هوآوی سیستم عاملی توزیع شده بر پایه میکرو کرنل جدیدی را برای همه راهکارهای هوشمند موجود در رویداد HDC معرفی کرد؛ HarmonyOS. این فناوریِ سیستم عاملِ زیربنایی، می تواند طلوعی از یک عصر هوشمند در دنیای اینترنت باشد. این سیستم عامل می تواند توسعه دهندگانی با ابزارهای کارآمد طراحی و توسعه داشته باشد که برای خلق محصولی برای اجرا روی چندین نوع دستگاه، تنها یک بار محصول خود را می سازند و  می توان از اجرای آن روی همه سناریو های هوشمند، مطمئن بود.
در همین خصوص ریچارد یو، مدیر اجرایی گروه تجارت کالاهای مصرفی هوآوی می گوید: HarmonyOS همه چیز را به هم متصل کرده و بازاری تریلیون دلاری را پیش روی خود قرار می دهد. HarmonyOS فقط برای امروز و فردا نیست، می توان آن را به عنوان کاتالیزوری برای همه فناوری های آینده قلمداد کرد. هوآوی تلاش خود را روی نوآوری در فناوری های اساسی شامل تراشه ها و سیستم عامل متمرکز کرده و نقاط مهم و حساس مشترک را نشانه گرفته و به توسعه دهندگان و مشتریان کمک کند تا به اهداف خود برسند.
HarmonyOS سیستم عاملی متن باز خواهد بود و به همین دلیل هوآوی می تواند استفاده از سرویس های موبایل هوآوی یا همان HMS را برای توسعه دهندگان سراسر دنیا ممکن کرده و به آنها اجازه دهد به سرعت به اکوسیستم HMS برای اشتراک گذاری منابع خود دسترسی پیدا کنند.
 HarmonyOS طلایه داری در آینده خواهد بود
در این رویداد، هوآوی از دو سیستم عامل خود رونمایی کرد. یکی از آنها سیستم عامل میان ابزاری، توزیع شده بر پایه میکروکرنل جدید HarmonyOS بود که در ابتدا روی دستگاه های هوشمند مانند HUAWEI Vision، دستگاه های مورد استفاده در زمینه خودروها و ابزارهای پوشیدنی خواهد بود. محصول دیگر، رابط کاربری EMUI10 بود که سیستم عاملی بر پایه اندروید بوده و برای استفاده روی تبلت ها و گوشی های هوشمند هوآوی طراحی شده است.
 Open HMS برای اکوسیستم جدید
در هسته سرویس های کاربردی موبایل هوآوی، HMS (Huawei Mobile System) می تواند به توسعه دهندگان کمک کند که تمرکز خود را روی نوآوری و پیاده سازی دسترسی یک نقطه ای و توزیع عمومی هوشمند برای همه درگاه ها در همه نوع دستگاه را فراهم کند. در این کنفرانس هوآوی اعلام کرد که 14 نوع از قابلیت های HMS Core، 51 سرویس و 885 API را برای استفاده توسعه دهندگان در سراسر دنیا در دسترس قرار خواهد داد و امیدوار است بتواند اکوسیستمی جامع و هوشمند برای همه دستگاه ها بسازد. در حال حاضر بیش از 43 هزار نرم افزار به HMS Core متصل شده اند.
بیش از 5000 سرویس نیز توسط بستر HUAWEI Ability Gallery در بازار چین در دسترس خواهند بود. در ماه دسامبر نیز HUAWEI Ability Gallery در سراسر دنیا عرضه می شود که توزیع هوشمند و مویرگی این سرویس ها در همه مناطق را ممکن خواهد ساخت.
همچنین هوآوی سرویس عمومی App Gallery Connect را معرفی کرده است که به توسعه دهندگان کمک می کند عملکرد محصول خود را در جهتی هدایت کنند که خلاقیت، توسعه، تحلیل و نحوه تعامل آن با کاربران را به راحتی در اختیار داشت. علاوه بر آن هوآوی برنامه Shining Star خود را نیز با افزایش سرمایه گذاری از یک میلیارد یوآن به یک میلیارد دلار، ارتقا داده که به عبارت دیگر می تواند توسعه برنامه از سطح چین به سراسر دنیا باشد. تمامی تلاش هوآوی این است که همکاری با شرکای تجاری خود را به نحوی ادامه دهد که پشتیبانی از محصولات و خلق آن دسته از محصولاتی که جنبه نوآورانه ای دارند برای تمامی کاربران جهانی میسر شود.
 دگرگونی ابزارهای توسعه برای توانمندسازی توسعه دهندگان
برای کمک به توسعه دهندگان در جهت افزایش کارایی محصولات تولیدی آنها برای اجرا روی دستگاه های هوآوی در همه سیستم ها، این شرکت پشتیبانی فنی خود از ابزارهای توسعه را افزایش داده تا بتوان قابلیت های بیشتری از یک پلتفرم را استخراج نموده و با کاربران به اشتراک گذاشت.
در حوزه تراشه های موبایل، پلتفرم Kirin سه قابلیت اصلی را برای توسعه دهندگان آزاد می کند: با اشتراک گذاری قابلیت همگرایی چندرسانه ای، پلتفرم به توسعه دهندگان نرم افزارهای ویرایش ویدئو اجازه می دهد به راحتی ایده های خلاقانه خود را پیاده سازی کنند. با اشتراک گذاری قابلیت همگرایی اطلاع رسانی، پلتفرم نرم افزارها را آنقدر هوشمند می سازند که بتوانند رفتارهای کاربر خود را درک کنند و در نهایت با اشتراک گذاری قابلیت محاسبات بر پایه هوش مصنوعی نیز توسعه دهندگان به انبوهی از پتانسیل های پردازشی دسترسی خواهند داشت که الگوریتم های کارآمد هوش مصنوعی را به آنها ارایه می دهند.
برای شتاب دهی به توسعه دستگاه های دیگر به جز گوشی های هوشمند و تقویت تجربه کاربری در سناریوهای مختلف، هوآوی سه ابزار HiLink، LiteOS و Chip Suite را معرفی کرده است که مجموعه ی گسترده ای از ابزارها شامل تراشه ها، سیستم عامل، پلتفرم های باز سرویس ابری و دیگر دستگاه ها را پوشش می دهد. این سه ابزار به توسعه دهندگان و صنایع پیشرو در صنعت اینترنت چیزها کمک می کند بتوانند بر دشواری های پیاده سازی و ساخت ابزارهای ساده و کارآمد جهت استفاده در سیستم هایی با اساس نظیر به نظیر، فائق آیند.
پلتفرم باز HiLink شناسایی همه دستگاه های هوشمند IoT را به صورت خودکار برای دستگاه ها ممکن می سازد که عملکردی با اتصال بدون پیچیدگی، دسترسی یک مرتبه ای، چند ترمیناله و کنترل چند حالته را ممکن خواهد ساخت و در نهایت تعامل هوشمند دستگاه ها در حالتی که از چند نوع مختلف بوده ولی در یک شبکه قرار دارند، بسیار ساده تر خواهد شد.
LiteOS نیز به شکل پلی بین سخت افزار اینترنت چیزها و لایه نرم افزاری آن خواهد بود. توسعه نرم افزارها نیز در محیط بسیار ساده و منحصر به فرد Maple JS صورت خواهد گرفت که فریم ورک های برنامه نویسی نیز در همان سطحی فعالیت خواهند کرد که زبان برنامه نویسی C عملکرد خود را در آن نشان می دهد و می تواند بدون داشتن جنبه های حرفه ای نرم افزاری سیستم های نهان (Embedded)، به آن سطح عملکرد مورد نیاز برسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :