آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258777
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1398 11:43
تعداد بازدید : 4708

در دیدار رییس سازمان فناوری اطلاعات بررسی شد

ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام برای ایجاد قطب دیتاسنتر و استخراج رمز ارز

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با هدف شناسایی ظرفیت ها و بررسی توانمندی های موجود منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام برای انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک از این منطقه بازدید و با مدیرعامل این منطقه ویژه اقتصادی گفت وگو کرد.
undefined

فناوران- امیر ناظمی ، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این جلسه گفت: پیام ظرفیت تبدیل شدن به قطب دیتا سنتر کشور را دارا است و امیدواریم به زودی این موضوع محقق شود .
وی افزود: تولید قانونی رمز ارزها، پارک علم و فناوری و گمرک تخصصی از دیگر موضوعاتی است که امکان ایجاد آن در قالب مشارکت و تفاهم نامه با سایر نهاد های مرتبط در منطقه پیام امکان پذیر است .
نادر ثناگو مطلق، مدیرعامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز در این دیدار گفت: این منطقه آمادگی دارد تمام امکانات و زیر ساخت های موجود را برای اکوسیستم اقتصاد دیجیتال فراهم کند و بر اساس طرح جامع پیام، مقدمات ایجاد شهر ICT انجام شده است.
وی گفت: وجود آزمایشگاه تخصصی حوزه ICT و گمرک تخصصی از مزیت های اصلی این منطقه است و تسهیل قوانین دست و پا گیر اداری و نیز نزدیک بودن پیام به مراکز علمی و تحقیقاتی امکان سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در این منطقه افزایش داده است .
منبع: روابط عمومی وزارت ارتباطات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :