آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258857
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1398 14:17
تعداد بازدید : 4729

افزایش تقاضای مردم برای خرید گوشی های چینی

رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه از کاهش 20 درصدی قیمت موبایل خبر داد و گفت: با کاهش قیمت دلار قیمت موبایل نیز در بازار ارزان شده است. برخی برندها نیز با کاهش قیمت 400 تا 500 هزار تومان مواجه هستند.
undefined

فناوران - بازار موبایل همانند هر صنف دیگری سوت و کور است. فعلا تقاضایی برای خرید این کالا در بازار وجود ندارد. البته قیمت کالاهایی همچون موبایل آن قدر بالاست که مردم دیگر تمایلی به خرید موبایل نو ندارند و ترجیح می دهند از تلفن همراه قدیمی خود استفاده کنند.  با افزایش قیمت دلار و نوسان آن قیمت موبایل نیز به طور فزاینده ای گران شد؛ این در حالی است که اواسط خرداد ماه فلاح جوشقانی، رئیس کارگروه رجیستری تلفن همراه به مردم نوید داد که قیمت موبایل ظرف دو ماه آینده ۲۰ درصد ارزان می شود. حالا مهلت مقرر به سر رسیده و فعالان بازار نیز ضمن تائید کاهش ۲۰ درصدی قیمت موبایل می گویند که بخشی از علل بالا بودن قیمت گوشی های تلفن همراه به علت کمبود تعداد گوشی بوده که اکنون امکان واردات گوشی های همراه به صورت تجاری فراهم شده است. در همین حال، افشار فروتن لاریجانی رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه، سیم کارت و لوازم جانبی درباره اینکه آیا با کاهش قیمت ارز قیمت موبایل ارزان شده است؟ گفت: با کاهش قیمت دلار قیمت موبایل نیز در بازار ارزان شده است. برخی برندها نیز با کاهش قیمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان مواجه هستند. البته این روزها تمایل مردم هم به سمت خرید گوشی های تلفن همراه ارزان قیمت و برندهای چینی سوق پیدا کرده است.  وی درباره وضعیت واردات موبایل اظهار کرد: در حال حاضر رجیستر گوشی های تلفن همراه در حال انجام است؛ همچنین سامانه همتا نیز برای ثبت سفارش واردات نیز فعال و در عین حال ستاد تنظیم بازار مداما در حال رصد این بازار است. خوشبختانه طی دو ماه گذشته تمام موانع در راستای واردات گوشی های تلفن همراه برداشته شده است. همین عامل در نزولی شدن قیمت ها نقش بسزایی دارد.
او در ادامه افزود: کاهش پایدار قیمت موبایل ادامه دار است. حباب قیمت گوشی های تلفن همراه شکسته شده است. معمولا در روزهای پایانی فصل تابستان تقاضا از سوی مردم برای خرید موبایل کمتر می شود و از این رو فعلا در بازار خبری از خریدار نیست. حال باید منتظر ماند و دید که آیا مسوولان با آزادسازی واردات می توانند روند نزولی شدن قیمت موبایل را در بازار به طور پایدار نگه دارند یا دوباره با رهاسازی بازار در نیمه دوم سال مجدد با موجی از نوسانات قیمتی رو به رو خواهیم شد؟ هر چند که پیش بینی می شود در نیمه دوم سال با سیاست های در پیش گرفته شده بانک مرکزی در حوزه های پولی قیمت موبایل نیز همانند قیمت دلار روند ثابتی را به خود خواهد گرفت.
منبع: تجارت نیوز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :