آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259057
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1398 15:13
تعداد بازدید : 4722

اپلیکیشنی برای مجبور کردن افراد به رعایت رژیم غذایی

برای اولین بار برنامه ای به نام «آن تراک» برای گوشی های هوشمند عرضه شده که با پیش بینی امکان عدم رعایت رژیم غذایی برنامه ریزی شده، به افراد در این زمینه هشدار می دهد.
undefined

فناوران- این برنامه به افرادی که نمی توانند وسوسه غذاخوردن را بعد از برنامه ریزی برای لاغر شدن کنار بگذارند امکان می دهد تا به رژیم غذایی خود وفادار بمانند.
برنامه یادشده بعد از دریافت داده های رژیم غذایی و مقایسه آن با اطلاعات دریافتی غذاهای مصرف شده افراد، می تواند به افراد در مورد انحراف از رژیم غذایی طراحی شده و اهداف آن هشدار دهد.
معمولاً افراد زیادی برای کاهش وزن به استفاده از رژیم های غذایی روی می آورند. اما تعداد افرادی که از این رژیم ها تبعیت می کنند زیاد نیست. علت این مساله فراموشی یا عدم اراده کافی است. برنامه OnTrack از روش های آماری و هوش مصنوعی به منظور درک بهتر الگوهای تغذیه ای افراد بهره می گیرد و از همین رو دقت و کیفیت توصیه ها و هشدارهای آن به مرور زمان افزایش می یابد.
وقتی این برنامه به این نتیجه برسد که احتمال افزایش مجدد وزن افراد وجود دارد، پیامی حاوی توصیه های مختلف به آنها ارسال می کند تا از خطرات پیش رو و روش های مقابله با آنها مطلع شوند. به عنوان مثال این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی خود می تواند به این نتیجه برسد که علت چاق شدن دوباره یک فرد پرخوری در انتهای شب است و خواستار تغییر این رفتار شود.
منبع:مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :