آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259234
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1398 13:16
تعداد بازدید : 4871

آشنایی با قابلیت Eye Comfort در گوشی های هوآوی

به طور معمول عواملی نظیر خیره شدن های طولانی مدت به نمایشگر که منجر به کاهش روند پلک زدن طبیعی می شوند، استفاده از فونت های ریز که نزدیکتر کردن گوشی به چشم را به دنبال دارند و استفاده از درجه روشنایی نامناسب برای نمایشگر که خستگی چشم ها را دوچندان می کند، می توانند باعث آسیب به چشم ها شوند.
undefined

فناوران - موارد بالا اگرچه از جمله عوامل اصلی خستگی چشم ها هستند، اما با اعمال تغییراتی کوچک در الگوی استفاده، قابل پیشگیری هستند. مورد دیگری که در این زمینه باید به آن توجه شود، خستگی دو چندان چشم ها در اثر تماشای نور آبی است که تقریباً همه کاربران را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
به همین دلیل هوآوی با ارائه قابلیتی تحت عنوان «Eye Comfort» تلاش کرده تا با استفاده از رنگ هایی گرم تر و به حداقل رساندن نور آبی ساطع شده از نمایشگر، آسیب و خستگی ناشی از استفاده طولانی از اسمارت فون ها را به حداقل برساند.
قابلیت Eye Comfort هوآوی حتی گواهی محافظت از چشم موسسه TÜV Rheinland را نیز دریافت کرده است. TÜV Rheinland موسسه ای پیشرو و مستقل در حوزه بازرسی تکنولوژی است که بر اثرات سلامتی کالاهای ارائه شده از سوی شرکت های مختلف نظارت دارد.
چگونه از قابلیت Eye Comfort گوشی های هوآوی استفاده کنیم. برای فعال کردن قابلیت Eye Comfort کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:
منوی Settings را باز کنید.
گزینه Display را انتخاب کنید.
در صفحه باز شده گزینه Eye Comfort را پیدا و آن را فعال کنید.
روش دیگر به این صورت است:
با سوایپ رو به پایین «نوتیفیکیشن سنتر (مرکز اعلان)» را باز کنید.
از میان میان برهای موجود قادر خواهید بود Eye Comfort را فعال یا غیرفعال کنید.
هوآوی در راستای کارآمدتر شدن قابلیت Eye Comfort، تنظیماتی مفیدی را نیز به آن اضافه کرده است. با مراجه به منوی Settings، بخش Display، قسمت Comfort و انتخاب گزینه Scheduled قادر خواهید بود زمان شروع و پایانی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید و از Eye Comfort به صورت زمان بندی شده (به طور مثال در ساعات شب) استفاده کنید.
فعال شدن قابلیت Eye Comfort به دلیل فیلتر کردن نور آبی، رنگ های تصویر را دست خوش تغییر می کند. در این حالت، کاربران می توانند با جابه جایی نشانگر نوار دمای رنگ موجود در تنظیمات بخش نمایشگر، رنگ های به نمایش درآمده را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :