آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259582
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1398 11:14
تعداد بازدید : 5040

دکل های مخابراتی بی مجوز در تهران جمع می شوند

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران درباره طرح ساماندهی دکل های مخابراتی شهر تهران گفت: حفظ سلامت شهروندان مهم ترین اولویتی است در صدور مجوز نصب دکل های مخابراتی و رادیویی پایتخت مدنظر شهرداری تهران قرار داد.
undefined

آی تی من- حامد مظاهریان در بازدید از شرکت ارتباط مشترک شهر به عنوان متولی ساماندهی و صدور مجوز دکل های مخابراتی در شهر گفت: دو مساله مهم در رابطه با موضوع دکل های مخابراتی وجود دارد، یکی بحث تعارض منافع و روابط حقوقی در نصب دکل ها در املاک مردم و نسبت آن با املاک مجاور است و دیگری بحث حریم ایمنی این دکل هاست.
وی ادامه داد: باید تجربه دنیا در خصوص نصب دکل در اماکن عمومی و مسایل حقوقی مرتبط با آن بررسی شود؛ البته بخشی از مطالعات لازم انجام شده که طرح هایی نیز بر اساس آن در حال تهیه است اما نیاز داریم تا با دیدی آینده پژوهانه برای مشکلات، راه حل های منطقی ارایه کنیم.
مظاهریان، به موضوع حساسیت اعضای شورای شهر در خصوص مجاورت دکل های مخابراتی و برخی مدارس در شهر تهران هم گفت: دکل های مخابراتی باید یک حریم ایمنی مشخص داشته باشند، که این حریم ایمن در حال تعیین است؛ نباید اجازه داد در مجاورت فضاهای حساس مانند مدرسه یا بیمارستانی این دکل ها نصب شوند.
وی تاکید کرد: البته در حال حاضر هم کمیته صدور مجوز دکل ها که با حضور شرکای مختلف از شهرداری، شورای شهر، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی و غیره حضور دارند، دقت لازم صورت می گیرد و در مجاورت مدرسه یا بیمارستان اجازه نصب دکل داده نخواهد شد.
معاون شهردار تهران گفت: 10 هزار دکل مخابراتی در شهر تهران وجود دارد که کار ساماندهی این دکل ها و بررسی مجوزهای آن در حال انجام است و اگر دکلی در گذشته بدون مجوز برقرار شده باشد، باید جمع آوری شود.
مظاهریان با تاکید بر اینکه شهرداری نماینده مردم است و در خصوص سلامت مردم با کسی تعارف ندارد، تصریح کرد: در طرح ساماندهی دکل ها اگر مشخص شود که دکلی بدون مجوز بوده یا تشعشعات آن خارج از حد استاندارد باشد، شهرداری ورود کرده و اجازه فعالیت آن را نمی دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :