آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 261917
تاریخ انتشار : 8 مهر 1398 11:34
تعداد بازدید : 4776

آثار افزایش جهانی قیمت گوشی‌ها پیدا شد

کاهش بی سابقه فروش گوشی در سال ۲۰۱۹

بر اساس گزارش مؤسسه تحقیقاتی گارتنر میزان فروش گوشی در طول چند ماه گذشته حدود ۳.۲ درصد کاهش یافته است.
undefined

آی تی من- افزایش قیمت جهانی گوشی از یک سو و عدم نوآوری در گوشی های جدید باعث شده تا کاربران زمان بیشتری از گوشی های قدیمی شان استفاده کنند. به این ترتیب میزان فروش گوشی در طول امسال به طرز بی سابقه ای کاهش یافته است و تعداد کمی از کاربران اقدام به خرید گوشی جدید کرده اند.
بر این اساس مؤسسه گارتنر پیش بینی کرده که در طول سال جاری میلادی میزان فروش گوشی با کاهش ۳/۲ درصدی روبه رو شود؛ به این ترتیب به نظر می رسد در طول سال های گذشته این اولین بار است که میزان فروش گوشی با چنین کاهشی روبه رو می شود.
گزارش ها حاکی از آن است که تعداد گوشی های فروخته شده در سال ۲۰۱۹ یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون دستگاه برآورد شود این در حالی است که سال گذشته این رقم یک میلیارد و ۸۱ میلیون دستگاه بود. با این حال پیش بینی می شود که سال آینده میزان فروش گوشی در دنیا با افزایش روبه رو شود. 
این در حالیست که سال ۲۰۱۸ نیز آمار فروش گوشی های موبایل به شدت کاهش یافته بود و این بدان معناست که سال ۲۰۱۹ از آن هم عملکرد بدتری داشته و میزان فروش نامناسبی را به نام خود ثبت کرده است.
پیش تر نیز بسیاری از محققان و پژوهشگران در مؤسسات آماری و تحقیقاتی برآورد و اعلام کرده بودند که فروش و عرضه گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون اشباع بازار موبایل، کاهش قابل توجه در تکنولوژی های جدید و منحصر به فرد، جنگ تجاری میان چین و آمریکا، اعلام تحریم و محدودیت فعالیت و فروش محصولات شرکت های چینی همچون هواوی و در نهایت بحران های اقتصادی در بسیاری از کشورها که توان مالی خریداران و کاربران محصولات تکنولوژی را کاهش می دهد، ریزش چشمگیری پیدا خواهد کرد.
حالا تازه ترین گزارش های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران بازارهای جهانی فعال در مؤسسه گارتنر نشان می دهد که آمار فروش گوشی های موبایل از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون وضعیت خوبی نداشته و با اینکه هنوز آماری از میزان فروش شرکت های مختلف در سه ماهه سوم سال منتشر و ارائه نشده است، اما به نظر می رسد که روند رو به رشدی نداشته باشد و وضعیت به همین شکل باقی بماند.
این کارشناسان با تحلیل و بررسی وضعیت و میزان فروش برندهای مختلف، برآورد و اعلام کرده اند که گوشی های موبایل در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی نیز فروش قابل توجه و روند رو به رشدی را تجربه نخواهند کرد و بدین ترتیب تصویر و آینده روشنی در انتظار آنها نخواهد بود.
بر اساس گزارش سایت  FierceElectronics، این موسسه همچنین در گزارش خود پیش بینی کرده است که فروش گوشی های موبایل تا پایان سال جاری میلادی شاهد یک کاهش ۳.۲ درصدی در مقایسه با سال گذشته خواهد بود که بدین ترتیب سال ۲۰۱۹ را بدترین سال از لحاظ میزان فروش گوشی های موبایل در جهان نامگذاری می کند.
البته برخی از کارشناسان و تحلیلگران از احتمال بازگشت تدریجی روند فروش موبایل در بازارهای جهانی به سمت و سوی مثبت و صعودی سخن گفته اند که دلیل آن توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G است. انتظار می رود بازارهای فروش موبایل به لطف این تکنولوژی شاهد تغییر و تحولات مثبت و جدیدی باشند و از روند نزولی کنونی خود خارج شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :