آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262057
تاریخ انتشار : 13 مهر 1398 14:59
تعداد بازدید : 4804

افزایش هزینه‌های تولید باعث شد

توقف تولید گوشی های سامسونگ در چین

سامسونگ تولید گوشی هایش را در کشور چین متوقف کرد و ساخت این گوشی ها را به کشورهای دیگر منتقل کرده است.
undefined

آی تی من- بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ به دلیل افزایش رقابت میان تولیداتش با شرکت های چینی اقدام به تعطیلی کارخانه هایش در این کشور کرده است. 
به نظر می رسد آخرین اقدامات سامسونگ برای توقف تولید گوشی، تعطیلی کارخانه ای در بخش جنوبی Huizhou اوایل تابستان امسال و توقف فعالیت کارخانه ای دیگر در اواخر سال گذشته بود.
گفته می شود دلیل تعطیلی کارخانه های سامسونگ، ناتوانی در رقابت با تولیدات چینی ذکر شده است؛ چرا که از یک سو افزایش هزینه ها و از سوی دیگر کاهش درآمد باعث شده تا شرکت هایی مثل سامسونگ نتوانند در این بازار فعالیت کنند. از سوی دیگر سونی هم اعلام کرده که به زودی فعالیت کارخانه اش در این کشور را متوقف خواهد کرد و این کارخانه را به کشور دیگری منتقل می کند.
بر اساس گزارش ها، سهم سامسونگ از ۱۵ درصد در سال ۲۰۱۳ حالا تنها به یک درصد در کشور چین رسیده است و این موضوع در نتیجه فعالیت و قدرتمند شدن شرکت های چینی همچون هواوی و شيائومی ذکر شده است.
سامسونگ اطلاعاتی درباره این تصمیم خود ارایه نکرده و حتی تعداد کارگران کارخانه هویژو را اعلام نکرده است. با این حال، برخی رسانه های کره ای تعداد کارگران این کارخانه را ۶ هزار نفر گزارش داده اند. گفته می شود که در سال ۲۰۱۷، ۶۳ میلیون گوشی هوشمند در این کارخانه تولید شده است. این در حالی است که گفته می شود در همان سال، سامسونگ در سراسر دنیا ۳۹۴ میلیون گوشی تولید کرده است.
در سال های اخیر، سامسونگ تولید گوشی های هوشمند خود را در کشورهایی مانند هند و ویتنام آغاز کرده که هزینه تولید کمتری دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :