آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262632
تاریخ انتشار : 29 مهر 1398 13:17
تعداد بازدید : 4764

این اپلیکیشن های آندروییدی را نصب نکنید

به تازگی محققان امنیتی اعلام کرده اند که ۱۵ اپلیکیشن آندروییدی موجود در فروشگاه گوگل پلی استور حاوی بدافزارهای خطرناکی هستند که حریم خصوصی کاربران را تهدید می کند.
undefined

فناوران- محققان امنیتی دریافته اند که ۱۵ اپلیکیشن موجود در پلت فرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور میزبان بدافزارهای خطرناکی هستند که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به شدت تهدید می کنند. این کارشناسان در گزارشی به گوگل به عنوان توسعه دهنده این فروشگاه، از این غول فناوری درخواست کرده اند که هر چه سریع تر به مقابله با اپلیکیشن های مذکور بپردازد و جلوی انتشار آزادانه بدافزارهای موجود در آنها را بگیرد.
بر اساس گزارش سایت news18، بدین ترتیب کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری از کاربران گوشی های آندروییدی درخواست کرده اند که اپلیکیشن های که در زیر آمده را دانلود و نصب نکنند. این اپلیکیشن ها 
ImageProcessing
Flash On Calls & Messages
Rent QR Code
Image Magic
QR Artifact
Find Your Phone
Background Cut Out
Photo Background
Background Cut Out
Auto Cut Out
Auto Cut Out 2019
SavExpense
Scavenger Speed
Auto Cut Out Pro
Generate Elves هستند. از آنجا که آندرویید یک سیستم عامل متن باز است، به هکرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد تا به صورت پیش فرض بر روی هر اپلیکیشنی که بخواهند، بدافزارهای پنهان نصب کنند که وضعیت این اپلیکیشن ها نیز معمولاً تحت بررسی نیز قرار نخواهد گرفت، بنابراین کاربران ممکن است هرگز متوجه خطری که آنها را تهدید می کند، نشوند.
منبع: ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :