آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262693
تاریخ انتشار : 1 آبان 1398 12:51
تعداد بازدید : 4801

اپل هدست واقعیت افزوده می سازد

اپل مشغول ساخت یک هدست واقعیت افزوده است که با آیفون فرد یکپارچه می شود. به این ترتیب کاربر می تواند نقشه، پیام ها، ایمیل و بازی های رایانه ای را در هدست مذکور تماشا کند.
undefined

فناوران- طبق گزارشی جدید  اپل مشغول ساخت هدست واقعیت افزوده مجهز به فناوری ها و ابزارهای جدید است.
در گزارش از این هدست به عنوان «عینک» یاد می شود که با آیفون فرد یکپارچه می شود و نقشه، پیام ها، بازی ها و ایمیل های او را نشان می دهد. همچنین اپل مشغول بررسی هایی است تا دسترسی به اپ استور از طریق هدست را نیز فراهم کند.
این هدست یا عینک مجهز به لنزهای هولوگرافیکی خواهد بود که مهم ترین بخش گجت را تشکیل می دهند. در لنزهای مذکور از فناوری واقعیت افزوده استفاده می شود.
از سوی دیگر اپل به تازگی حق امتیاز اختراع جدیدی را ثبت کرده که نشان می دهد این شرکت به دنبال توسعه فناوری به نام Display Device است که در آن از یک بازتابنده هولوگرافیکی ترکیبی (reflective holographic combiner) استفاده می شود.
این فناوری هولوگرافیکی می تواند نور را به محیط  کاربر بتاباند و اشیایی که در نمایشگر هدست ظاهر می شود را بهتر نشان دهد. اپل معتقد است این فناوری عمق محیط را می افزاید و در نتیجه به چشم فشار کمتری وارد می شود. از سوی دیگر کاربر با استفاده از فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دیگر دچار حالت تهوع نمی شود.
در حال حاضر اپل مشغول استخدام توسعه دهندگان بازی های رایانه ای و طراحان گرافیکی برای ساخت این دستگاه است.
این درحالی است که مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل پیش بینی می کند این شرکت در نیمه نخست ۲۰۲۰ میلادی عینک مذکور را آماده کند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :