آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262845
تاریخ انتشار : 11 آبان 1398 12:16
تعداد بازدید : 4708

۵۱ میلیارد دلار برای خرید گجت های پوشیدنی

کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد و اعلام کرده اند که کاربران حدود ۵۱.۵ میلیارد دلار در سال آینده را خرج گجت های هوشمند پوشیدنی خواهند کرد.
undefined

فناوران- این روزها گجت های هوشمند مختلفی در زمینه های گوناگون توسط شرکت و غول های تکنولوژی همچون اپل، شیائومی، هواوی، آمازون، مایکروسافت، سامسونگ و غیره توسعه یافته و در اختیار کاربران، علاقمندان و مشتریان قرار گرفته است و به منظور تسهیل کار و فعالیت افراد و کاربران و همچنین هوشمندسازی زیرساخت های شهری و خانگی معرفی و در بازارهای جهانی عرضه می شوند.
حالا به نظر می رسد که سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد انفجار ، رشد و شکوفایی بازار گجت های پوشیدنی و هوشمند خواهیم بود، بنابراین انتظار می رود که مبالغ هنگفتی حدود ۵۱.۵ میلیارد دلار را صرف خریداری و استفاده از گجت های پوشیدنی همچون ساعت و دستبند های هوشمند کنند. همچنین گارتنر پیش بینی کرده است که میزان فروش گجت های پوشیدنی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۲۰۱۹ میلادی، ۲۷ درصد رشد و افزایش پیدا کرده و از ۴۰.۵ به ۵۱.۵ میلیارد دلار رسیده است.
در سال جاری میلادی کاربران ۱۷ میلیارد  دلار برای تهیه و خریداری ساعت های هوشمند خرج کرده اند که انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۲۲.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. البته این در حالیست که قیمت نهایی ساعت های هوشمند قرار است کاهش پیدا کند اما در مجموع با توجه به استقبال بی نظیر از آنها، پول صرف شده برای آن افزایش خواهد یافت.
ساعت های هوشمند، مچ بندهای ورزشی هوشمند و عینک های هوشمند همگی از نمونه های موفق و پرفروش بازار گجت های پوشیدنی هستند که توانسته اند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند و توجه خیل عظیمی از کاربران محصولات فناوری را به سمت و سوی خود جلب کنند.
یکی از محبوب ترین گجت های پوشیدنی هوشمند، ساعت های هوشمند نظیر اپل واچ و همچنین ساعت های می برند شیائومی است به گونه ای که با گسترش و افزایش استقبال کاربران از آن، پیش بینی می شود در سال های آتی جای ساعت های مکانیکی و معمول گذشته را بگیرد.
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :