آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263131
تاریخ انتشار : 20 آبان 1398 12:45
تعداد بازدید : 4817

رگولاتوری:

پیامک های تبلیغاتی کم شده است

معاون رگولاتوری با اعلام کاهش تعداد پیامک های تبلیغاتی ارسال شده از خطوط شخصی طی ۶ ماه اخیر گفت: تمامی مشترکان می توانند از لیست سیاه برای حذف پیامک های تبلیغاتی استفاده کنند.
undefined

فناوران- مجید حقی با بیان اقدامات صورت گرفته برای کاهش مزاحمت های پیامکی، اظهار داشت: با مکانیزم های نظارتی صورت گرفته از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طی ۶ ماه گذشته تعداد پیامک های ارسال شده از خطوط شخصی به مشترکان موبایل روند کاهشی داشته است.
وی با بیان اینکه موضوع مزاحمت های پیامکی در دو مدل قابل پیگیری است، افزود: بخشی از پیامک ها از سیم کارت های شخصی به صورت انبوه ارسال شده که در صورتیکه از سوی مشترک، به رگولاتوری گزارش شوند این سیم کارت ها مسدود می شوند.
حقی با بیان این که از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵۴ هزار سیم کارت که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی انبوه می کردند مسدود شده اند، افزود: بخشی از مزاحمت های پیامکی نیز مربوط به ارسال پیام های تبلیغاتی از سرشماره های پیامکی است که کاربر می تواند با شماره گیری کد دستوری «ستاره ۸۰۰ مربع» نسبت به قطع این پیام ها اقدام کند.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: امکان استفاده از لیست سیاه برای مشترکان نیز فراهم شده است تا کاربر بتواند دریافت پیامک های تبلیغاتی را برای خود، بلاک کند.
وی افزود: در این روش، کاربران می تواند با اعلام لیست مورد نظر خود به رگولاتوری، پیامک هایی را در لیست سیاه قرار داده تا نسبت به قطع تبلیغات برای آنها اقدام شود.
حقی گفت: این امکان از طریق کد دستوری «ستاره ۸۰۰ مربع » فراهم است و در همین حال مشترکان می توانند شکایت و نارضایتی خود را از پیامک های ارسالی با اعلام سرشماره و یا شماره شخصی ارسال کننده پیامک، به سامانه ۱۹۵ اطلاع دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.
معاون رگولاتوری تاکید کرد: تا پیش از این ارسال پیامک های تبلیغاتی، فضایی برای سوءاستفاده از مشترکان فراهم کرده بود که با مکانیزم جدیدی که رگولاتوری برای احراز هویت در نظر گرفته و روی آن تمرکز دارد، این امکان سوءاستفاده به مراتب کمتر شده است.
وی افزود: کاربران همچنان می توانند از طریق پنل اپراتورها نیز نسبت به قطع پیامک های تبلیغاتی و انتخاب دریافت پیامک، اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :