آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263204
تاریخ انتشار : 21 آبان 1398 11:45
تعداد بازدید : 4835

آمار عرضه و عبور از سد تحریم‌ها شکسته شد

عملکرد سامسونگ و هواوی در سه ماهه تابستان

بر اساس گزارش IDC، در طول سه ماهه سوم سال سامسونگ توانست بیشترین تعداد گوشی هوشمدن را به بازار عرضه کند و هواوی علیرغم وجود تحریم ها میزان رشد فروشش را ۲۸ درصد افزایش داد.
undefined

آی تی من- در گزارش موسسه تحقیقاتی IDC آمده است که در طول سه ماهه تابستان یعنی از ژوییه تا سپتامبر که مصادف با ماه های تیر تا اوایل مهرماه است، میزان عرضه گوشی های هوشمند به بازار با افزایش ۰.۸ درصدی روبه رو شده است.
گزارش ها حاکی است که در این مدت بیش از ۳۵۸ میلیون دستگاه گوشی به بازار عرضه شده که نسبت به سه ماهه دوم سال با رقم ۳۵۵.۶ میلیونی شاهد رشد ۸.۱ درصدی هستیم.
به این ترتیب میزان عرضه و فروش گوشی در دو فصل گذشته نسبت به سال های قبل با رشد همراه بوده است.
در این گزارش آمده است که سامسونگ با عرضه ۷۸.۲ میلیون دستگاه گوشی جایگاه شماره یک را به خود اختصاص داده و موفق شده در طول سه ماهه سوم سال سهم ۲۱.۸ درصدی بازار و نیز رشد سالانه ۸.۳ درصدی را برای خود رقم بزند.
در این میان بعد از سامسونگ هواوی با عرضه ۶۶.۶ میلیون دستگاه گوشی به بازار جایگاه دوم را به خود اختصاص داده و سهمش در این بازار به ۱۸.۶ درصد رسیده است.
بر اساس گزارش IDC، هواوی در طول این فصل توانست ۲۸.۶ درصد رشد کند.
نکته جالب اینجاست که هواوی باوجود فشارهای آمریکا و محروم بودن از سرویس های گوگل به رشد ۲۸.۲ درصدی دست پیدا کرده تا ۱۸.۶ درصد بازار را از آن خود کند. بخشی از این موفقیت مدیون پشتیبانی چینی ها از شرکت مذکور پس از تحریم توسط آمریکا است.
در این میان اپل با عرضه ۴۶.۶ میلیون دستگاه گوشی توانست سهم خود را در بازار موبایل دنیا به ۱۳ درصد برساند. اما این رقم برای اپل نشانگر کاهش میزان فروش است چرا که در مدت مشابه سال قبل توانسته بود ۴۶.۹ میلیون دستگاه آیفون بفروشد که به این ترتیب میزان سهم اپل از بازار با کاهش ۰.۶ درصدی روبه رو شده است.
شیائومی نیز با فروش ۳۲.۷ میلیون دستگاه گوشی، اگرچه سهم ۹.۱ درصدی از بازار را در طول سه ماهه تابستان به خود اختصاص داد اما میزان فروش این کمپانی چینی با کاهش ۳.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه رو شده است.
اما شرکت اوپو در میان بزرگ ترین شرکت های تولید کننده موبایل توانست ۳۱.۲ میلیون دستگاه گوشی بفروشد و سهمش از بازار موبایل را با ۴ درصد رشد نسبت به سال قبل به ۸.۷ درصد برساند.
سایر شرکت ها ۱۰۳ میلیون دستگاه گوشی به فروش رساندند و سهم کلی این شرکت ۲۸.۷ درصد محاسبه شد که نسبت به سال قبل رشد منفی داشت و تقریبا با ۱۴.۷ درصد کاهش روبه رو شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :