آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263497
تاریخ انتشار : 4 آذر 1398 14:27
تعداد بازدید : 5016

گوگل ۱.۵ میلیون دلار جایزه کشف باگ می دهد

گوگل اعلام کرده است که به محققان امنیتی در صورت کشف باگ و آسیب پذیری های جدید در گوشی های پیکسل، ۱.۵ میلیون دلار جایزه خواهد داد.
undefined

فناوران- به نظر می رسد که شرکت گوگل به عنوان یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی، توسعه دهنده سیستم عامل اندروید و تولیدکننده گوشی های هوشمند سری پیکسل تصمیم گرفته است که در راستای افزایش رضایت و جلب اعتماد کاربران و مشتریان در بازارهای جهانی و همچنین ارتقای امنیت سایبری محصولات توسعه داده شده خود، به تمامی محققان و پژوهشگران امنیتی که بتوانند باگ و آسیب پذیری های جدیدی در گوشی های مختلف سری پیکسل کشف و پیدا کنند، ۱.۵ میلیون دلار جایزه بدهد.
بر اساس گزارش صفحه تکنیوز در اینستاگرام، گوگل بدین ترتیب اعلام کرده است آن دسته از افرادی که بتوانند تراشه تایتان ام (Titan M chip) به کار رفته در گوشی های پیکسل گوگل را هک کنند و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنند، مشمول این طرح و جایزه خواهند شد.
البته آن دسته از محققانی که بتوانند علاوه بر کشف باگ و آسیب پذیری امنیتی که به هکرها اجازه نفوذ به دستگاههای اندرویدی و انتشار بدافزار بر روی آنها را می دهد، راهکاری برای برطرف کردن و انتشار نسخه به روزرسانی به گوگل ارائه دهند، قادر خواهند بود ۱.۵ میلیون دلار دریافت کنند و در صورتی که دومین مرحله برای رفع این مشکل را انجام ندهند، تنها یک میلیون دلار دریافت خواهند کرد.
منبع: ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :