آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263531
تاریخ انتشار : 5 آذر 1398 12:22
تعداد بازدید : 4744

سامانه همتا ۳ هزار تومان بابت رجیستری دریافت می کند

طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از این پس هزینه ای معادل سه هزار تومان برای فعال سازی و رجیستری گوشی های موبایل در نظر گرفته شده است.
undefined

فناوران - کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نیمه آبان ماه سال جاری جلسه ای تشکیل داد و در این جلسه مقرر شد تا کاربران از این پس برای رجیستری و دریافت کد فعال سازی گوشی های شان باید هزینه ای معادل سه هزار تومان پرداخت کنند. این در حالی است که تا پیش از این برای رجیستری گوشی هیچ هزینه ای از کاربران دریافت نمی شد.
بر این اساس روال کار ثبت گوشی های جدید هم کمی تغییر کرده است؛ پیشتر با پرداخت هزینه گمرکی برای ثبت گوشی های مسافری، کد فعال سازی برای کاربران ارسال می شد، اما از این پس، کاربران بعد از پرداخت هزینه گمرکی، پیامکی حاوی لینکی برای پراخت هزینه ۳۰۴۷ تومانی ارسال می شود و بعد از پرداخت آن، کد فعال سازی برای کاربران ارسال می شود.
بر اساس گزارش کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این هزینه برای هر گوشی فقط یک بار پرداخت می شود و حتی گوشی های چند سیم کارته هم با پرداخت یک هزینه سه هزار تومانی کد فعالسازی را دریافت می کنند.
بر اساس گزارش سامانه همتا، امکان ثبت و رجیستری گوشی های موبایل به شکل حضوری هم وجود دارد و مسافرانی که قصد واردات گوشی را دارند یا اتباع خارجی می توانند با مراجعه به دفاتر گمرک اقدام به ثبت گوشی های شان کنند.
بر اساس این گزارش این مصوبه از سال ۱۳۹۳ به تصویب رسیده که بر اساس آن کمیسیون تنظیم مقررات حق دریافت هزینه بابت سرویس هایی که به کاربران ارایه می دهد را دارد و وجوه آن را به خزانه کشور واریز کند.
البته در این گزارش جزییات بیشتری در رابطه روند ثبت و رجیستری گوشی های دیگر که از سوی واردکنندگان رسمی و از مبادی قانونی به کشور وارد می شوند یا انتقال مالکیت گوشی هایی که پیشتر رجیستر شده، منتشر نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :