آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263660
تاریخ انتشار : 10 آذر 1398 13:38
تعداد بازدید : 4046

حمایت از فن بازارها افزایش خواهد یافت

سورنا ستاری در سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی کشور بر لزوم تولید محصول فناور با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکید کرد و روند کلی شبکه فن بازارهای کشور را رو به رشد ارزیابی کرد.
undefined

فناوران - سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی کشور با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جمعی از فعالان شبکه فن بازار سراسر کشور برگزار شد. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آغاز این نشست گفت: خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا در سیزدهمین نشست این شبکه سراسری نیز حضور داشته باشم، بنده همیشه درباره ی این زیست بوم صحبت کرده ام و بدون شک فن بازارها، بخش تاثیر گذاری از زیست بوم نوآوری در کشور محسوب می شوند. نکته ای مبنایی در این بین، این مساله است که فناوری قرار است با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شود و نه با بودجه بخش دولتی.
معاون علمی وفناوری رییس جمهوری با بیان تجارب کسب شده در گذشته اظهار کرد: تردیدهای جدی وجود دارد که با پول دولت بتوان محصولی فناورانه مبتنی بر پژوهش تولید کرد. در واقع با بودجه دولتی به زحمت می توان یک محصول را توسعه داد، حمایت دولتی می تواند در نهایت تنها به عنوان کاهنده ریسک سرمایه گذاری عمل کند و وظیفه اصلی سرمایه گذاری بر عهده بخش خصوصی است.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :