آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263728
تاریخ انتشار : 12 آذر 1398 11:28
تعداد بازدید : 3205

سفیر ایران در رومانی در دیدار اعضای کارگروه صادرات نرم‌افزار سازمان نصر:

همکاری ایران و رومانی دو سر برد است

ابوطالبی سفیر ایران در رومانی به دیدار اعضای کارگروه صادرات نرم افزار سازمان نظام صنفی آمد. او برای تسهیل ارتباط و ایجاد تعاملات بهتر بین تولیدکنندگان نرم افزار ایرانی و صاحبان کسب و کار رومانیایی در سازمان نظام صنفی کشور حضور یافت.
undefined

فناوران - رسول سراییان دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان توانمندی ها و ظرفیت های سازمان، نظام صنفی را به مثابه چتری بر سر ۱۷هزار عضو فعال حوزه فناوری اطلاعات از تمامی شاخه ها دانست و گفت صادرات محصولات و خدمات یکی از برنامه های جدی ما به شمار می آید که آن را کلید زده ایم. با توجه به بازخورد مثبت و استقبال مشتریان خارجی در حال ساختارمند کردن و آموزش و زمینه سازی برای حضور جدی در بازارهای خارجی هستیم. تجربه حضور نمایشگاه کابل را در تابستان گذشته داشتیم و حضور در عراق را هم به دلیل ناآرامی های اخیر به تعویق انداختیم. با سفر رییس کمیسیون صادرات نرم افزار به اروپا و بررسی بازار آن تصمیم جدی به صادرات و همکاری در این بازار گرفتیم و امیدواریم حضور شما در رومانی و شناخت شما از این بازار بتواند این کار را برای برای ما تسریع و تسهیل کند.
حسین زارعان رییس کارگروه صادرات نرم افزار نیز با تاکید بر اهمیت شبکه سازی و ارتباط آفرینی گفت: برای صادرات ۷ زیربرنامه داریم که یکی از آنها تشکیل هاب صادراتی و استفاده از ظرفیت دولت و همچنین یاری گرفتن از ایرانیان مقیم خارج از کشور است. با بررسی هایی که انجام دادیم، شرق اروپا و به ویژه رومانی را برای صادرات در نظر گرفته ایم. اکنون برای ما تردیدی وجود ندارد که رومانی یک بازار خوب و پذیرا برای ظرفیت ها و خدمات و محصولات ما به حساب می آید. امیدواریم با کمک تجربه شما این کار به سرعت و سهولت بیشتر انجام بگیرد و نتایج آن برای کشور مفید باشد.
ابوطالبی با بیان سرعت رشد تکنولوژی در کشور گفت: در جهان امروز برای فناوری مکان معنا ندارد و اطلاعات و دانش در چند دقیقه از یک گوشه دنیا به یک گوشه دیگر منتقل می شود. در واقع اهمیت زمان بیش از موقعیت مکانی است. فراتر از صادرات خدمات محصولات، این مساله است که برای حضور پایدار باید نتورک و شبکه داشته باشیم. در فضای نتورک کسی رقیب و خطر برای کسی نیست، بلکه حضور بازیگران مختلف به هم افزایی برای بقای یکدیگر می انجامد.
او افزود بیش از ۴ میلیون تن از جمعیت ۱۷ میلیونی رومانی به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند و پیش بینی می شود در ۱۰ سال آینده جمعیت این کشور به ۱۵ میلیون برسد. این به این معناست که رومانی از جهت نیروی انسانی به شدت در مضیقه است. ویژگی رومانی نسبت به ما به دلیل شرایط بین المللی، این است که آنها مورد تحریم نیستند و در نتورک حضور دارند و سفارش های بین المللی می گیرند. اما ممکن است لزوما ظرفیت و نیروی کافی برای انجام سفارش و ارایه خدمات را نداشته باشند. همکاری ما با شرکت های رومانیایی بدون تردید به نفع هردو طرف خواهد بود.حسین زارعان با تایید مفید بودن این تعامل اظهار کرد: قدم اول ایجاد ارتباط و لینک در این کشور است. هدف ما این است که در ابتدا نیرو و خدمات تایید کنیم و به تدریج بتوانیم با آنها شریک شویم و کسب و کار بین المللی را به دست بگیریم. ضمن این که این تعامل به انتقال دانش به کشور هم کمک شایانی خواهد کرد.
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :