آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263732
تاریخ انتشار : 12 آذر 1398 12:8
تعداد بازدید : 3193

لزوم کاهش مشارکت بخش خصوصی در پروژه های IT سازمان ثبت

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با توجه به ظرفیت منابع انسانی متخصص و متعهد برای اجرای پروژه های فناوری اطلاعات در سازمان، باید مشارکت بخش خصوصی در این زمینه به حداقل ممکن کاهش یابد.
undefined

فناوران- ذبیح الله خدائیان گفت: بهره گیری از فناوری های نوین و تبدیل فرآیندهای سنتی به سیستمی و بر بستر اینترنت، باعث تسریع در امور، کاهش تردد مراجعین و هزینه های آنها، اعمال نظارت برخط و تحقق شفاف سازی به عنوان اصل زیرساختی مبارزه با فساد خواهد شد.
خدائیان یادآور شد: البته سازمان ثبت اسناد واملاک کشور طی سنوات اخیر در این راستا گام های بلندی برداشته است و این امر بدون شک آثار خوبی نیز به دنبال داشته لکن امروز نیازمند این هستیم که به روز رسانی سامانه ها و ارتقاء نرم افزارها و برنامه های الکترونیکی خدمات رسان، با جدیت و حساسیت در دستور کار قرار گیرد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشورگفت: بهره گیری از بسترهای مبتنی بر اینترنت و ساختارهای الکترونیکی ضمن این که فرصت طلایی و راهبرد اجتناب ناپذیر محسوب می شود اما نباید فراموش کرد که این امر به دلایل گوناگون می تواند حامل تهدیدات امنیتی نیز باشد.
وی تأکید کرد: امروز دشمن از همین بسترها برای ضربه زدن به نقاط حساس و استراتژیک و سرمایه های ملی کشور بهره گیری می کند و علیرغم این که کیلومترها با نقاط هدف فاصله دارد اما درکمترین زمان از غفلت و نقاط ضعف نهایت سوء استفاده را به عمل می آورد و ضربات خود را از طریق هک کردن و سرقت اطلاعات وارد می کند.
خدائیان یادآور شد: تهدیدات، همواره وجود دارد و تغییرات لحظه ای در مسیر دگرگونی نرم افزارها و ارتقاء زیر ساخت های الکترونیکی در دنیا در صورتی که مورد توجه حرفه ای و تخصصی قرار نگیرد، می تواند به بستری مناسب برای تهدید پذیری و ایراد خسارت های جبران ناپذیر ناشی از این تهدیدات تبدیل شود.
خدائیان گفت: برنامه های آموزشی و پژوهشی برای ارتقاء سطح علمی کارکنان و کارشناسان و اطلاع حرفه ای از آخرین تحولات و دستاوردهای علمی در دنیای فناوری اطلاعات باید به عنوان یکی از برنامه های جدّی و مستمر معاونت فناوری اطلاعات سازمان در سطح ستاد و استان ها دنبال شود و در این راستا ضمن شناسایی کارکنان مستعد و خوش فکر نسبت به ارتقاء و به کارگیری آنها در عرصه های مدیریتی و اجرایی اهتمام شود.
منبع: ایرنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :