آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263764
تاریخ انتشار : 13 آذر 1398 11:55
تعداد بازدید : 4813

در جریان بازدید وزیر ارتباطات از نمایشگاه باکوتل اعلام شد

کمیسیون مشترک ICT ایران و ترکیه تشکیل می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باهدف گسترش روابط و توسعه بازار منطقه ای و بین المللی برای استارتاپ ها و شرکت در نمایشگاه فناوری اطلاعات و صنایع های تک باکو (باکوتل) روز گذشته به جمهوری آذربایجان سفر کرد.
undefined

فناوران- محمد جواد آذری جهرمی به دعوت رسمی وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان برای شرکت در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی ارتباطات، نوآوری و فناوری های پیشرفته باکو موسوم به «باکوتل» در رأس هیاتی متشکل از 14 استارتاپ ایرانی وارد باکو شد.
جهرمی در بدو ورود در باکو ابراز امیدواری کرد که استارتاپ های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بین المللی بتوانند با برنامه ریزی و مذاکرات صورت گرفته، موفق به پیدا کردن بازارهای جدید منطقه ای و بین المللی شوند.

 بازدید از باکوتل
وزیر ارتباطات پس از بازدید از نمایشگاه باکوتل از ایجاد بازار مناسب توسط شرکت های ایرانی ابراز رضایت کرد.
آذری جهرمی در پایان دیدار از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی باکوتل، گفت: شرکت های ایرانی با حضور در نمایشگاه باکوتل بازار خوبی در این منطقه ایجاد کرده اند. به دلیل نزدیکی فرهنگی که میان جمهوری آذربایجان با مناطق شرقی کشور ما وجود دارد این بازار توانسته به رشد خوبی برسد و در عین حال در این منطقه فضای بسیار خوبی هم برای توسعه شرکت های دانش بنیان و استارتاپی ایران وجود دارد.
وی افزود: حضور در نمایشگاه باکوتل سال به سال از جانب شرکت های ایرانی با استقبال بیشتری رو به رو شده است و در نتیجه این حضور و علاقمندی زمینه همکاری های مشترک میان کشورهای منطقه توسعه پیدا می کند. جهرمی ادامه داد: به نظر این طرح «منطقه قوی تر» در حال جا افتادن است که در نمایشگاه های منطقه ای شرکت های منطقه حضور فعال تری پیدا می کنند، این اتفاق قطعا روی رشد اکو سیستم استارتاپی اثرگذار است و میزان تاثیر آن را هم باید از زبان خود شرکت های حاضر در نمایشگاه باکوتل شنید.

 دیدار وزیر ارتباطات ایران با همتای ترکیه ای
وزیر ارتباطات در ادامه در خصوص دیدار دوجانبه با همتای ترکیه ای خود در حاشیه نمایشگاه باکوتل گفت: ما موضوعات مشترکی با ترکیه داریم که لازم بود مسایل سریع تر به نتیجه برسد چه در حوزه ترانزیت بین الملل فی مابین دو کشور و چه در حوزه پست مسایل مشترکی داریم که نیازمند بررسی مجدد بود.
وی افزود: در حوزه فعالیت شرکت های ایرانی در ترکیه هم به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوپا مسائلی بود که از قبل مطرح کرده بودیم که این هم جزو موضوعات مذاکرات امروز بود.
جهرمی گفت: همچنین توافق کردیم هفته آینده نماینده ای از ترکیه در سطح معاون وزیر سفری به تهران داشته باشد تا تفاهمنامه های فی مابین را یکبار دیگر با هم مرور کنیم تا زمینه برای تشکیل کمیسیون مشترک دو کشور در حوزه ICT با حضور وزرا در اسرع وقت در سال نو میلادی در استانبول فراهم شود که مقدمات آن از هفته آینده پیگیری می شود.

 گفت و گو با رییس جمهور آذربایجان
وزیر ارتباطات ایران در ادامه در خصوص دیدار با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان گفت: ما دنبال یک پروژه مشترک با آذربایجان در حوزه ICT به عنوان پروژه ای در سطح ملی بین دو کشور هستیم. امروز در دیدار با الهام علی اف کلیات آن به نتیجه رسید و ایشان دستورات خوبی صادر کردند. قرار شد تفاهمنامه نهایی بین دو کشور با سفر ایشان در تهران توسط دو وزیر امضا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :