آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263780
تاریخ انتشار : 13 آذر 1398 13:3
تعداد بازدید : 4272

چتر حمایت از «شرکت های خلاق» گسترده تر خواهد شد

نشست آشنایی با خدمات برنامه زیست بوم شرکت های خلاق و دستگاه های اجرایی با حضور مسوولان مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر دستگاه ها، برگزار شد.
undefined

فناوران - سید محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز در این نشست ضمن تاکید بر گسترش حمایت از شرکت های خلاق و فرهنگی، به توضیح جزییات برنامه پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از زیست بوم صنایع خلاق پرداخت.
 دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز با بیان تلاش های صورت گرفته در این زمینه، اظهار کرد: حسب وظایفی که توسط قانون برای نهادهای مختلف به ویژه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف شده است، در این معاونت یک برنامه محوری برای حمایت  از شرکت های دانش بنیان وجود دارد. بر این اساس یک بسته حمایتی کامل برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه افزود: نکته اصلی اما این موضوع است که شرکت های دانش بنیان تنها محور شکل گیری یک اقتصاد دانش بنیان و پویا نیستند. شرکت ها و مجموعه های دیگری نیز وجود دارند که نوآور هستند، هر چند ممکن است این نوآوری لزوماً منجر به خلق فناوری برتر نشود، اما این شرکت ها  نیز نقشی کلیدی در تکوین و رشد یک اقتصاد دانش بنیان ایفا می کنند. به همین خاطر لازم دیده شد که یک برنامه مکمل به موازات برنامه حمایت از شرکت های دانش بنیان برای حمایت از صنایع خلاق و فرهنگی، تدوین شود.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :