آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263844
تاریخ انتشار : 16 آذر 1398 14:43
تعداد بازدید : 4824

طبق پیش بینی کارشناسان؛

آیفون های ٢٠٢١ بی سیم شارژ می شوند

یکی از کارشناسان فناوری پیش بینی می کند اپل در ٢٠٢١ میلادی پورت شارژ لایتنینگ را در آیفون حذف می کند. به این ترتیب مسیر برای شارژ وایرلس دستگاه های این شرکت فراهم می شود.
undefined

فناوران- مینگ چی کو یکی از کارشناسان فناوری معتقد است اپل به زودی پورت های لایتنینگ را برای شارژ آیفون حذف و مسیر را برای شارژ بی سیم دستگاه ها هموارتر می کند.
 او پیش بینی می کند آیفون با قابلیت شارژ بی سیم در اپل در ٢٠٢١ میلادی  تولید می شود. البته از چند سال قبل شایعات مختلفی در این باره وجود داشت.
هرچند اپل از چند سال قبل در برخی دستگاه هایش از یو اس بی سی استفاده می کند، با این وجود پورت لایتنینگ را برای اتصال در دستگاه های آیفون١١  استفاده کرده است.
کو معتقد است اپل با تغییر پورت لایتنینگ می تواند فروش محصولات خود را افزایش دهد و تجربه شارژ وایرلس را برای کاربرانش فراهم کند.
البته شایعات دیگری نیز وجود دارد که طبق آنها اپل به جای پورت لایتنینگ از USBC استفاده خواهد کرد.
همچنین گزارش جدیدی منتشر شده مبنی بر اینکه اپل اواخر سال آینده میلادی ۴ آیفون 5G  را به بازار عرضه کند. 
اگر تاریخ عرضه آیفون های 5G  صحیح باشد، اپل بسیار دیرتر از رقبای خود مانند هواوی و سامسونگ وارد بازار این دسته از موبایل ها می شود.
گزارش های مختلف پیش بینی های متفاوتی از آیفون های 5G  ارایه کرده اند. برخی از کارشناسان ادعا می کنند اینترنت 5G  در دستگاه هایی با نمایشگرهای ۵.۴،۶.۷ و همچنین دو دستگاه ۶.۱ اینچی عرضه می شود.
همچنین کارشناسان معتقدند احتمالا ظاهر آیفون های5G  شبیه نسخه هایی باشد که در ۲۰۱۹ عرضه شد و تنها نکته متمایز آنها احتمالا استفاده از نسل پنجم اینترنت است.
بر اساس گزارش موسسه «جی پی مورگان»، آیفون های جدید احتمالا مجهز به فناوری «sensor shift» باشند تا ویدئوها و تصاویری با کیفیت را ثبت کنند.
از سوی دیگر در گزارش آمده اپل قصد دارد موبایل 5G را زمانی عرضه کند که این فناوری جدید فراگیرتر شده و برای اکثر مصرف کنندگان قابل دسترسی باشد.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :