آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263880
تاریخ انتشار : 17 آذر 1398 11:24
تعداد بازدید : 3128

صدور محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان به اروپا

رئیس مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان از صادرات محصولات دانش بنیان این استان به اروپا خبر داد.
undefined

فناوران- فرید شاهمردای با اشاره به استودیوهای حرفه ی تاسیس شده در این مرکز عنوان کرد که شرکت های بالنده ای در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان رشد کرده اند که صنایع دستی این منطقه را به اروپا صادر می کنند.
وی افزود: آمار تیم ها و شرکت های مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان قابل توجه است به طوریکه علاوه بر  ۲۷ شرکت خلاق مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق،  ۲۳ تیم جوان نیز  مستقر هستند که در زمینه های مختلف صنایع خلاق فعالیت دارند.
مدیر مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان با اشاره به تلاش های انجام گرفته برای ایجاد محیطی حرفه ای در مرکز افزود: در بخش صنایع دستی و هنرهای دستی ۱۴ شرکت و تیم، در بخش معماری و طراحی شهری ۱۲ تیم و شرکت، در بخش تولید محتوا و انیمیشن ۹ تیم و شرکت، در بخش فناوری های شهری و اجتماعی ۷ تیم و شرکت در مرکز نوآوری صنایع خلاق مستقر هستند و این آمار با یک شیب منطقی در حال افزایش است.
 وی گفت: در این مدت نسبتاً کوتاه، تعدادی از شرکت های خلاق دستاوردهای خوبی کسب کرده اند. مثلا شرکت سوچن که در این مرکز رشد کرده، موفق شده است با ایجاد دفتری در شهر لیون فرانسه، برای صنایع دستی زیبای استان، بازاریابی کند. ایجاد یک سایت سه زبانه و بازاریابی به روش های مدرن نیز در موفقیت صادرات صنایع دستی موثر بوده است. همچنین شرکت آهوک با ایجاد یک پلتفورم حرفه ای فروش آنلاین صنایع دستی با عقد قرارداد با ۸۵ تعاونی استانی، محصولات آنها به سراسر ایران و خارج از کشور ارسال می کند.
منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :