آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263899
تاریخ انتشار : 17 آذر 1398 13:21
تعداد بازدید : 4244

الزام دستگاه های دولتی به رفع خارج از نوبت درخواست های صادرکنندگان

در حالی که هر سال مراسمی به عنوان صادرکنندگان برتر کشور برگزار می شود، اما گشایش ها و حتی مشوق هایی که وعده داده می شود، به اجرا در نمی آید. این مساله سبب شده است که وزارت کشور بر الزام دستگاه ها به اجرای آیین نامه تشویق صادرکنندگان نمونه تاکید کند.
undefined

فناوران-  وزارت کشور از تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها و ادارات دولتی سراسر کشور خواست تا نسبت به رعایت و اجرای «آیین نامه تشویق صادرکنندگان نمونه» و رسیدگی خارج از نوبت به درخواست های صادرکنندگان نمونه، اقدام کنند.
بر اساس تبصره (1) ماده (6) آیین نامه تشویق صادرکنندگان نمونه که در سال 1380 به تصویب هیات وزیران رسیده است، «ادارات، سازمان ها و موسسات دولتی و وزارتخانه ها مکلفند تشریفات اداری مربوط به صدور کالاهای صادرکنندگان نمونه را خارج از نوبت انجام دهند و به درخواست های آنان در ارتباط با فعالیت های مرتبط با صادرات در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی کنند.
آیین نامه مصوب تشویق صادرکنندگان نمونه شامل 9 ماده است که در اردیبهشت ماه سال 1380 به پیشنهاد وزارت بازرگانی وقت در هیات وزیران به تصویب رسید و بر اساس آن، شیوه انتخاب صادرکنندگان نمونه و نوع و میزان مشوق های صادراتی اعلام شده است. در حال حاضر و از دست کم حدود سال 1390 به بعد، پرداخت جوایز و تخصیص مشوق های صادراتی متوقف شده است.
منبع: اتاق تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :