آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263944
تاریخ انتشار : 18 آذر 1398 12:34
تعداد بازدید : 4737

طراحی گلکسی فولد سامسونگ؛ از ایده تا اجرا

معرفی گلکسی فولد سامسونگ آغاز فصلی نو در تاریخ دستگاه های همراه بود که قابلیت تا شدن صفحه نمایش را به این دستگاه ها اضافه کرد. شرکت سامسونگ به دنبال ایجاد فرصت هایی جدید است تا کاربران بتوانند کارهای بیشتری را با گوشی هوشمند خودشان انجام دهند.
undefined

فناوران- کار طراحی گلکسی فولد درابتدا با هدف راحت تر کردن زندگی و با در نظر گرفتن این نکته آغاز شد که استفاده از یک دستگاه تاشو تا چه اندازه می‎تواند بر تجربه روزمره افراد از دستگاه های همراه تاثیر بگذارد. در ادامه نگاهی داریم به روند تولد گلکسی فولد سامسونگ از زمانی که ایده شکل گرفت تا زمانی که اولین دستگاه وارد بازار شد. 
 تولد فرم فکتورهای جدید
با تغییر سبک زندگی مصرف کنندگان، نیازهای جدیدی هم مطرح می‎شود که فناوری های روز باید توان پاسخ به آنها را پیدا کنند. نمایشگر Infinity Flex در گلکسی فولد سامسونگ دنیایی کاملا جدید را خلق کرده است که تجربه کاربر از گوشی هوشمند را به سطحی پیشرفته تر اما کاملا راحت ارتقا می‎دهد. تیم طراحی گلکسی فولد در سامسونگ کار خود را با مفهوم ابتدایی «تا شدن» و معنای چنین امکانی در زندگی روزمره آغاز کردند. آنها تا شدن و باز شدن دستگاه های مختلف و مزایای ایجاد شده در اثر استفاده از این قابلیت را مطالعه کردند. در واقع ما در زندگی روزمره اشیای زیادی از کتاب تا کیف پول را بصورت مرتب تا و باز می کنیم. 
این تیم طراحی در یک همکاری نزدیک با تیم مهندسی سامسونگ به دنبال یافتن راحت‎ترین و زیباترین طراحی برای یک دستگاه تاشو بود. آنها با استفاده از مواد مختلف، بیش از هزار نمونه اولیه ساختند. در این نمونه ها از مواد متنوع از فوم بورد تا انواع پلاستیک استفاده شده و نهایتا تیم به طرح تاشو به سمت داخل رسید.
 بهینه سازی تجربه تاشو
طراحی گلکسی فولد به شکلی است که تجربه ای کاملا آشنا و البته بسیار راحت را در اختیار کاربر قرار می دهد. تیم طراحی سامسونگ در زمان نهایی کردن فناوری‎های جدید، از نمایشگر Infinity Flex تا لولاهای آن، همواره مراقب بود تا امکان کار با یک دست به راحتی برای کاربر فراهم شده و در عین حال تصویری تمام صفحه و کاملا فراگیر هم در اختیار وی قرار گیرد. 
عناصر بکار رفته در طراحی نهایی گلکسی فولد این کاربرد ساده را تضمین می کند. نمایشگر بزرگ Infinity Flex با اندازه 7.3 اینچ در حالت باز، با ابعادی طراحی شده است که پس از تا شدن، حمل آن برای کاربر بسیار ساده باشد. استفاده از لولای تاشو به سمت داخل در این گوشی جدا از آنکه تجربه آشنایی از تا کردن به کاربر می‎دهد، از نمایشگر دستگاه هم در برابر صدمات احتمالی محافظت می‎کند. علاوه بر این، با توجه به استفاده از شش لنز در این گوشی، کاربر می‎تواند در حالتی که گوشی را در دست گرفته باشد، عکس دلخواه خودش را بگیرد. 
طراحی باریک و ارگونومیک گلکسی فولد امکان در دست گرفتن ساده و مطمئن آن را به کاربر می‎دهد. اندازه و نسبت‎های این گوشی برای استفاده با یک یا دو دست در بهترین شکل انتخاب شده و در عین حال توانمندی‎های گلکسی فولد در حوزه مولتی‎تسکینگ نیز با استفاده از قابلیتی به اسم Multi-Active Window به بهترین شکل در اختیار کاربر قرار داده شده است. بخش جلویی و عقبی دستگاه در حالت تا شده (یا کل بخش پشتی دستگاه در حالت باز) دارای شکل، ابعاد و ضخامت یکسان است. وزن دستگاه هم بصورت کاملا یکسان روی کناره های راست و چپ دستگاه تقسیم شده و به این ترتیب وقتی دستگاه را در دست می گیرید، حسی کاملا طبیعی و متوازن دارد. بعلاوه، جاگذاری اسکنر اثر انگشت در لبه کناری گلکسی فولد هم با محل قرار گرفتن عادی انگشت شصت همخوانی دارد و به این ترتیب باز کردن قفل دستگاه هم به اندازه باز کردن آن، کاملا راحت و طبیعی است. 
 طراحی آینده‎گرا، سازگار با محیط زیست
گلکسی فولد نه تنها بصورتی کاملا کاربردی به شکل تاشو طراحی شده است، بلکه ظاهر آن هم کاملا جذاب و متمایز است. سامسونگ طراحی آن را با دقت بروزرسانی کرده است. در طراحی نهایی این دستگاه و با هدف رسیدن به یک ظاهر کاملا زیبا در همه بخش ها از نمایشگر تا لبه کناری، سامسونگ از روندی بسیار پیچیده برای پردازش روکش فلزی استفاده کرد.  نهایتا و متناسب با فلسفه ارائه بهترین سبک زندگی به کاربران گلکسی فولد، این روند طراحی با نهایی شدن خود دستگاه متوقف نشد. به عنوان قدم نهایی، در بسته بندی گلکسی فولد هم از موادی کاملا سازگار با محیط زیست استفاده شده است، این اولین محصول سامسونگ است که در همه بخش های بسته بندی آن از چنین موادی استفاده می‎شود. همچنین برای اولین بار در محصولات سامسونگ، جعبه گلکسی فولد بصورت چندلایه طراحی شده است تا تجربه تمام صفحه کاربر از این دستگاه از همان لحظه باز کردن جعبه آغاز شود.
منبع: سامسونگ 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :