آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263985
تاریخ انتشار : 19 آذر 1398 14:9
تعداد بازدید : 3167

اختصاص ۱۵۸ میلیارد تومان به تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی

اعتبارات پیشنهادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستادهای فناوری در لایحه بودجه سال ۹۹ مبلغ ۲۶۰ میلیارد و ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که از این مبلغ ۱۵۸ میلیارد و ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به برنامه تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی اختصاص داده شده است.
undefined

فناوران- لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با منابع کلی ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان، ۱۷ آذر ماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که در آن علاوه بر سهم ستادهای فناوری، پارک های علم و فناوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و بنیاد ملی نخبگان، برای اجرای طرح های کلان ملی مبلغ ۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
در بودجه پیشنهادی، بودجه ستاد توسعه فناوری نانو مبلغ ۵۱ میلیارد و ۸۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شد، از این میزان ۲۰ میلیارد و ۸۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به بخش تجاری سازی اختصاص یافته است.
همچنین برای ستاد علوم شناختی مبلغ ۱۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان، ستاد زیست فناوری ۲۵ میلیارد و ۵۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ستاد سلول های بنیادی ۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان اختصاص یافت. سهم بنیاد ملی نخبگان از لایحه پیشنهادی مبلغ ۶۲ میلیارد و ۶۹۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
برای پارک فناوری پردیس ۳۵ میلیارد و ۳۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) مبلغ ۳ میلیارد و ۹۱۵ میلیون  تومان پیش بینی شده است. همچنین بودجه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
همچنین سهم اعتبارات دیگر پارک های علم و فناوری از جمله شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ۵۵ میلیارد و ۱۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پارک علم و فناوری خراسان رضوی ۲۳ میلیارد تومان، پارک فارس ۱۵ میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پارک گیلان ۲۱ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان، پارک مرکزی ۱۴ میلیارد و ۳۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پارک سمنان ۱۳ میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پارک یزد ۱۳ میلیارد و ۶۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پارک آذربایجان شرقی مبلغ ۱۵ میلیارد و ۶۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، پارک کرمان ۱۵ میلیارد و ۴۷۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، پارک خوزستان مبلغ ۱۱ میلیارد و ۷۰۴ میلیون تومان، پارک هرمزگان مبلغ ۹ میلیارد و ۹۵۲ میلیون تومان، پارک خراسان شمالی مبلغ ۷ میلیارد و ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پارک فناوری مازندران ۹ میلیارد و ۶۶۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری ۸ میلیارد و ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پارک علم و فناوری قم ۶ میلیارد و ۶۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان این گونه پیش بینی شده است.
منبع: ایرنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :