آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264029
تاریخ انتشار : 20 آذر 1398 11:56
تعداد بازدید : 3186

معاون رییس جمهوری:

باید از بازار شرکت های دانش بنیان صیانت کرد

معاون علم و فناوری رییس جمهوری شرکت های دانش بنیان را خط مقدم مبارزه عنوان کرد و گفت: برای رشد اقتصاد دانش بنیان باید از بازار این شرکت ها صیانت کرد.
undefined

فناوران- سورنا ستاری معاون علم و فناوری رییس جمهوری روز قبل در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات شرکت های دانش بنیان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، با تشریح مشکلات شرکت های دانش بنیان گفت:  ما هر سال نفت را می فروشیم و جنس وارد می کنیم. کاری که در اقتصاد به آن نفرین منابع گفته می شود. باید بررسی شود که چرا کشورهای دارای منابع زیرزمینی پیشرفت نمی کنند، ما باید به نیروی انسانی به عنوان پایه اقتصاد نگاه کنیم و اگر آنها فراموش شوند همین بساط می ماند.
وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: امروز ما ۴ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان و بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش آن هم برای سال گذشته داشتیم که امسال رشد بیشتری خواهیم داشت. 
معاون رییس جمهوری با بیان ایجاد بیش از ۳ هزار شغل در این بخش گفت: استارتاپ ها تامین کننده نیروی انسانی هستند، باید بتوانیم در زمینه «بیو تکنولوژی»، «آی سی تی»، «نانو و سلول های بنیادین» هم اقداماتی انجام دهیم که این ها همه در اکوسیستم جدید شدنی است.
ستاری افزود: ما اکوسیستمی داریم که بیش از صد سال بر پایه فروش نفت بوده است و ساختارهای ما وارداتی است. مردم ما به جوانی که در جیبش پول است اهمیت می دهند. بانک ها هم به همین طریق عمل می کنند، در حالی که باید ساختارها و فرهنگ تغییر کند، ما ۵ سال جنگیدیم که به اینجا رسیدیم، اگر می خواهید با تحریم ها مقابله کنید باید از شرکت های دانش بنیان حمایت شود.
وی با بیان این که ۹۸ درصد تولید داروها مربوط به داخل کشور است، اظهارداشت: باید این موضوع را به سایر بخش ها همچون ICT، نفت و انرژی وصل کنیم و این منوط به حمایت مجلس و دولت است.
 معاون رییس جمهوری در عین حال گفت: البته دولت موارد خوبی برای اقتصاد دانش بنیان دیده. ما از مجلس می خواهیم حمایت کند. در کشور ما نیروی انسانی توانمندی وجود دارد، صد سال اقتصاد ما بر اساس واردات شکل گرفت باید برای رشد اقتصاد دانش بنیان از بازار این شرکت ها صیانت کرد. آنها خط مقدم سربازهای مبارزه هستند و نیاز به 
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :