آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264041
تاریخ انتشار : 20 آذر 1398 13:5
تعداد بازدید : 3149

محصولات هواوی با سیستم عامل هارمونی عرضه می شود

هواوی به تازگی اعلام کرده است که محصولات بیشتری را با سیستم عامل اختصاصی خود روانه بازارهای جهانی خواهد کرد.
undefined

فناوران- هواوی که در سال های اخیر موفق شده است بعد از سامسونگ، در جایگاه دومین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان قرار بگیرد، حالا به تازگی از معرفی و عرضه محصولات بیشتری که به سیستم عامل اختصاصی آن یعنی هارمونی او اس (Harmony OS) مجهزند، خبر داده است.
از آنجایی که سال گذشته شرکت هواوی تحت فشارهای بین المللی متعددی بخصوص از سوی دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا قرار گرفت، احتمال توسعه یک سیستم عامل اختصاصی از سوی این غول تکنولوژی چینی قوت گرفت تا بتواند بدون هیچ گونه وابستگی به گوگل، توسعه دهنده سیستم عامل اندروید، به تولید و توسعه محصولاتش بپردازد.
البته بر اساس گفته های مقامات این شرکت چینی سیستم عامل اختصاصی هواوی، از چند سال پیش در دستور کار آن قرار داشته و به منظور رهایی از وابستگی به سیستم عامل غول های تکنولوژی آمریکایی همچون اندروید گوگل و آی او اس اپل، برای محصولات و گوشی های هوشمند این برند در حال توسعه بوده است. اما تشدید نگرانی های امنیتی و همچنین اعمال تحریم و محدودیت های جدید تجاری علیه هواوی، موجب شد باری دیگر مساله توسعه و ارائه یک سیستم عامل اختصاصی و یکپارچه قوت بگیرد و به عنوان راه حلی برای مقابله با تحریم های آمریکا در نظر گرفته شود.از طرفی دیگر، توسعه دستگاه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا موجب شده است تا هواوی بیش از پیش به فکر توسعه یک سیستم عامل یکپارچه برای محصولات هوشمند مبتنی بر IoT بیفتد.
طبق گزارش  phonearena، سخنگوی هواوی در این خصوص اعلام کرده است که برنامه این شرکت آن است که سال آینده تعداد بیشتری از محصولات مبتنی بر سیستم عامل هارمونی او اس عرضه خواهد شد که نه تنها برای بازار چین بلکه در تمامی بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.
درحال حاضر، برنامه ای برای تغییر سیستم عامل گوشی ها و تبلت ها و سیستم های کامپیوتری وجود نداریم و فعلا نمی خواهیم این سیستم عامل را در این دستگاه های محبوب ارایه دهیم.
اوت سال جاری میلادی بود که هواوی از سیستم عامل اختصاصی خود رونمایی کرد تا به بسیاری از شرکت های تکنولوژی نشان دهد که می تواند به راحتی اندروید را جایگزین کند تا در مواقع اضطراری، تحت فشار و محدودیت های وضع شده قرار نگیرد و بدون وابستگی به شرکت های خارجی به سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نظر برای توسعه دستگاه های این برند دسترسی پیدا کند.هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه کننده موبایل در جهان محسوب می شود، در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ، رییس جمهور آمریکا و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام کرده بودند.
با اینکه دولت چین و شرکت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تکذیب کردند، به نظر می رسد که نگرانی درباره جاسوسی از اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف علیه این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :