آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264044
تاریخ انتشار : 20 آذر 1398 13:13
تعداد بازدید : 4795

گوگل جلوی ردگیری گوشی های آیفون را گرفت

گوگل گزینه ای را در گوگل مپ گوشی های آیفون فعال کرده که با استفاده از آن می توان موقتاً جلوی ردیابی سفر را توسط این نرم افزار گرفت.
undefined

فناوران- گوگل در روز دوشنبه گزینه ای را در گوگل مپ گوشی های آیفون فعال کرده که با استفاده از آن می توان موقتاً جلوی ردیابی سفر را توسط این نرم افزار گرفت.
 اگر بخواهید به جایی سفر کنید و تمایل نداشته باشید مکان شما در گوگل مپ مشخص شود، این گزینه برای شما بسیار مناسب است. شما می توانید کاملاً جلوی ردیابی سفرتان را توسط گوگل مپ بگیرید ولی برخی افراد عقیده دارند که این ردیابی برای امنیت آنها بسیار مفید است و با استفاده از آن می توان سفرهای گذشته را به خاطر آورد و بر اساس آن پیشنهادات جدیدی دریافت کرد.
 گوگل مپ بسیاری از این اطلاعات را ذخیره می کند و می توان در فواصل زمانی خاص اطلاعات  قدیمی تر را به طور خودکار حذف کرد.
 ولی اگر می خواهید به مکانی سفر کنید که هیچکس از آن خبر نداشته باشد، می توانید با گزینه اینکاگنیتو (Incognito)جلوی ردیابی گوگل مپ را بگیرید.
 گوگل اعلام کرد: وقتی در حالت اینکاگنیتو هستید، مکان هایی که جستجو می کنید یا به آنها سفر می کنید در حساب گوگل شما ذخیره نمی شوند و دیگر نمی توانید پیشنهاداتی بر اساس انتخاب های قبلی خود داشته باشید. مثلاً اگر به دنبال رستوران هستید گوگل مپ نمی تواند بر اساس مکان هایی که قبلا در آن غذا خورده اید پیشنهادی به شما بدهد. این ویژگی در گوشی های اندروید فعال شده است و به این صورت عمل می کند:
-  گوگل مپ را در آیفون خود باز کنید
-  روی تصویر پروفایل خود در گوشه بالا و سمت راست ضربه بزنید
- روی گزینه Turn on Incognito mode ضربه بزنید
-  حالا گزینه close را انتخاب کنید
وقتی در حالت اینکاگنیتو هستید، تصویر پروفایل شما به یک گزینه خاکستری تغییر شکل پیدا می کند که نشان می دهد سفر شما توسط گوگل مپ ثبت نمی شود و در تاریخچه حساب شما نخواهد آمد. این ویژگی در حال حاضر در حال رونمایی و گسترش است و ممکن است فوراً آن را در گوشی هایتان پیدا نکنید ولی طی چند هفته آینده حتماً آن را خواهید داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :