آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264131
تاریخ انتشار : 24 آذر 1398 11:42
تعداد بازدید : 4819

ناوگان برقی شرکت پست رونمایی شد

دیروز طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ناوگان خودروها و موتورهای برقی شرکت ملی پست رونمایی شد.
undefined

فناوران- در این مراسم که ظهر دیروز در محوطه ساختمان کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران شرکت ملی پست حضور داشتند. آذری جهرمی در این مراسم با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات با تجهیز پست به ناوگان برقی به پروژه تهران هوشمند پیوست، گفت: شرکت ملی پست با اجرای طرح پست پلاس یکی از آلوده ترین مناطق تهران را به 200 موتور برقی، 50 دوچرخه و 10 ماشین برقی مجهز می کند و یک گام در این حوزه به پیش می رود. وی افزود: در حوزه آلودگی هوا حرف زدن کافی است و باید عمل کرد. وی ادامه داد: برنامه تهران هوشمند ذیل مجموعه ایران هوشمند قرار دارد و ما سعی کردیم با مشارکت در این برنامه و همکاری با شهرداری تهران و نهادهای مربوطه کاری کنیم تا مردم هوای بهتری تنفس کنند.
وی افزود: شرکت ملی پست برای عملیات توزیع مرسولات، پنج هزار موتورسیکلت در اختیار دارد و فعالیت این تعداد موتورسیکلت عاملی در ایجاد آلودگی هواست و به همین منظور سعی می کنیم تا دهه فجر با جایگزینی 200 موتور و 150 دوچرخه برقی در یکی از مناطق تهران که درصد آلودگی بیشتری دارد این کار بزرگ را آغاز کنیم.
وی با بیان اینکه پست قبلاً هم ترابری هوایی داشت اظهار داشت: تلاش می کنیم تا این امکان را زنده کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به واکنش های مردم در شبکه های اجتماعی گفت: هیچ سورپرایزی بهتر از گام برداشتن در جهت سلامتی مردم نیست، من شوخی های مردم را دیدم و با آنها نه تنها مشکلی ندارم بلکه از آنها استفاده می کنم و این یعنی آنکه مردم با ما در ارتباط هستند.
مدیرعامل شرکت ملی پست نیز با اعلام اینکه این موفقیت به کمک شرکت های دانش بنیان و متخصصان جوان ایرانی به دست آمده است، افزود: با دستیابی به این فناوری، پست آماده است تا در گام نخست به کمک نهادهای امداد رسان مانند هلال احمر و اورژانس بشتابد و در شرایط بحرانی و حوادث غیرمترقبه، بسته ها و اقلام مورد نیاز را به ویژه در مناطق غیرقابل دسترس، به دست هموطنان برساند. نعمتی با اشاره به مکاتبات انجام شده با نهادهای امدادرسان، اظهار داشت: با توجه به اینکه پرواز هر نوع پهپادی نیازمند اخذ مجوزهای لازم از سوی دستگاه های متولی است، پست آماده است تا در صورت اخذ این مجوزها، کار خدمات رسانی و توزیع بسته از طریق پهپاد را آغاز کند. نعمتی در خصوص شرایط ارسال بسته از طریق پهپاد نیز اظهار داشت: پهپاد آزمایش شده قادر است بسته هایی تا وزن 2 کیلوگرم را در مسیری به طول 20 کیلومتر از مبدا دریافت کند و به مقصد تحویل دهد. معاون وزیر نحوه اطلاع رسانی زمان و مکان تحویل بسته را نیز تشریح کرد و گفت: پیامکی به مخاطب ارسال خواهد شد و زمان دقیق و مکان تحویل بسته به وی اعلام می شود.
همچنین وزیر ارتباطات از مردم دعوت کرد تا برای نامگذاری  پهپاد پستی پیشنهاد ارائه کنند.  علاقه مندان می توانند پیشنهادات خود در خصوص نامگذاری پهپاد پستی را حداکثر تا روز 15 دی ماه 1398 به همراه مشخصات فردی و شماره تماس، به پست الکترونیک روابط عمومی شرکت ملی پست به آدرس pr@post.ir یا صندوق پستی  8811-15875ارسال کنند و پس از داوری و انتخاب نام های پیشنهادی برتر، به برندگان جوایزی اعطا می شود.
منبع: روابط عمومی پست


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :