آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264194
تاریخ انتشار : 26 آذر 1398 11:42
تعداد بازدید : 3143

انتشار فراخوان شناسایی ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده

در پی مبادله تفاهم نامه همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران با سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور فراخوان شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده منتشر شد.
undefined

فناوران- متن فراخوان شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده به این شرح است: «با توجه به اهمیت و نقش حیاتی مراکز داده به عنوان صنعت مادر و استراتژیک در فضای مجازی و لزوم توسعه ارائه خدمات کاربردی در کشور و به منظور ایجاد انگیزه با رویکرد حمایت و ارزش گذاری در چارچوب رقابت در ارتقای فناوری، مزیت در افزایش کیفیت، انطباق با تقاضای بازار و ایجاد توازن مطلوب، بر اساس الزامات اسناد بالادستی و اهداف و تکالیف قانونی و همچنین به استناد مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در راستای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و صیانت از حقوق ارائه دهندگان و استفاده کنندگان از خدمات مراکز داده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (سازمان فناوری اطلاعات ایران) قصد دارد نسبت به شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی مراکز داده بخش غیردولتی (خصوصی و تعاونی) به عنوان مجری مصوبه شماره 247 مورخ 07/09/95 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اقدام نماید.
بنابراین کلیه ایجادکنندگان و ارائه کنندگان انواع خدمات مرکز داده و همچنین مراکز داده سیار برای آگاهی از نحوه صدور مجوز فعالیت در قالب گواهی رتبه بندی با مراجعه به درگاه سازمان فناوری اطلاعات ایران به نشانی اینترنتیito.gov.ir ، اسناد فراخوان را دریافت نموده و نسبت به تکمیل و ارسال اطلاعات موردنیاز وفق شرایط و ضوابط اصول حاکم بر رتبه بندی اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، متقاضیان می توانند از طریق پست الکترونیکی datacenter@irannsr.org تعامل برقرار نمایند.
در این راستا اشخاصی که نسبت به استقرار فیزیکی مرکز داده اقدام نموده اند مشمول دریافت گواهینامه می شوند و اشخاصی که با استفاده از این مراکز، نسبت به ارائه خدماتی نظیر میزبانی مبتنی برابر یا IaaS، ترکیب خدمات هم مکانی با خدمات میزبانی، مرکز داده مجازی و مانند آن می پردازند، نیازی به اخذ گواهینامه ندارند.
سازمان فناوری اطلاعات ایران پس از دریافت اطلاعات و مستندات و صحت سنجی مدارک واصله و احراز شرایط ارزیابی و انجام ممیزی، به مراکز داده واجد شرایطی که حداقل امتیاز یکی از رتبه ها را کسب نمایند، مجوز فعالیت غیرانحصاری مبتنی بر گواهینامه تعیین رتبه مرکز داده اعطا خواهد نمود.
شایان ذکر است، تبعات و عواقب هرگونه مسوولیت عدم شرکت در فراخوان و عدم درج مشخصات در سامانه مربوط مستقیماً به عهده مدیرعامل و اعضای هیات مدیره ارائه دهنده خدمات مرکز داده خواهد بود.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :