آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264234
تاریخ انتشار : 27 آذر 1398 11:59
تعداد بازدید : 3190

در مرکز داوری اتاق تهران برگزار شد

کارگاه آموزشی آشنایی با قراردادهای سرمایه گذاری در استارت آپ ها

مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران کارگاهی برگزار کرد که در آن مشکلات و چالش های اصلی حقوقی در حوزه استارت آپ ها و کسب وکارهای نو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پرسش های فعالان این حوزه پاسخ داده شد.
undefined

فناوران-  كارگاه آموزشي «انواع قراردادهاي سرمايه گذاري در استارتاپ ها و اشتباهات حقوقي رايج در آنها» با حضور حسام كديور، مدیر حقوقی و از مدرسان دانشگاه، و يوسف قاسمي، مشاور حقوقي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، در سالن كارآفرين مركز داوري اتاق بازرگاني تهران برگزار شد و مورد استقبال وكلا، حقوقدانان و فعالان حوزه اقتصادي قرار گرفت.
اين جلسه به دنبال سلسله نشست هاي مركز داوري اتاق تهران با هدف آشنايي كارآفرينان، سرمايه گذاران، وكلا و حقوقدانان با انواع قراردادهاي سرمايه گذاري، قرارداد في مابين هم بنيانگذاران و نحوه ارزش گذاري سهام يا سرمايه در قراردادهاي سرمايه گذاري بر پا شد و طي آن راهكارهايي براي پيشگيري از اشتباهات حقوقي رايج در اين قرادادها ارائه شد.
در اين نشست موضوعاتي در خصوص مهم ترين شروط مندرج در قرارداد سهامداران و ضمانت اجراي عدم رعايت آنها و بهترين زمان براي ثبت شركت و اخذ مجوزهاي لازم، ضمانت اجراي يك فن آور نسبت به سرمايه گذار در صورت عدم موفقيت در حوزه استارت آپ خود، اعتبارسنجي حقوقي آورده ها، نحوه ثبت سهام و همين طور چگونگي تنظيم اساسنامه و ضميمه كردن قرارداد به آن تشريح شد.
در پایان این گردهمایی بر این نکته تاکید شد که بخش خصوصي اعم از شركت هاي بازرگاني و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي با توجه به اختصاصي و نو بودن حوزه استارت آپ ها و عدم آگاهی مراجع قضایی به این پدیده حقوقی جدید، بهتر است در قراردادها شرط داوری قید شود. هم چنین در صورتیکه شرط داوری هم تعیین نشده باشد بهترین راه پس از بروز اختلاف ارجاع موضوع به داوری است که مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران به عنوان یک سازمان داوری مستقل و معتبر می تواند در حل و فصل اختلاف موثر و راهگشا باشد.
منبع: اتاق تهران 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :