آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264328
تاریخ انتشار : 1 دی 1398 11:40
تعداد بازدید : 3128

177 شرکت دانش بنیان و استارت‏آپ از آلودگی هوا پول درمی آورند

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی گفت:177 شرکت در قالب 4 گروه شرکت دانش بنیان و استارت آپ در حوزه پالایش و رصد کیفیت هوا فعالیت می کنند و از آلودگی هوا پول درمی آورند.
undefined

فناوران- محمد تقی قانعیان مدیر دفتر ارتباط با صنعت جامعه و مراکز علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، در هشتمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در بخش ارایه ایده های جدید اظهار داشت: 177 شرکت از آلودگی هوا پول درمی آورند. 
وی گفت: 4 گروه شرکتی متشکل از 177 شرکت در حوزه های مرتبط با پالایش هوا فعالیت می کنند و فعالیت آنها دانش بنیان و استارت آپی است. 
 مدیر دفتر ارتباط با صنعت جامعه و مراکز علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با طرح ایده خود درباره اینکه دانشجویانی که درس می خوانند نمی دانند هر درس را برای چه می خوانند و از آن چه نتیجه ای خواهند گرفت، گفت: برای پاسخگویی به این سؤال سامانه ای طراحی کرده ایم که هر درس و هدف از مطالب آن و فرصت های شغلی مرتبط با محتوای آموزش داده شده برای دانشجویان و استاد مشخص شده است.
قانعیان ادامه داد: در این سامانه دانشجویان متوجه می شوند که هر درسی که پاس می کنند چه شرکت هایی مرتبط با این حوزه فعال هستند و بازار کار برای آن در چیست.
به گفته وی اگر این سامانه برای همه رشته های دانشگاهی ایجاد شود بسیاری از مشکلات ناشی از عدم آگاهی دانشجویان از فرصت های شغلی برطرف می شود. 
 مدیر دفتر ارتباط با صنعت جامعه و مراکز علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: 146 رشته دانشگاهی در این سامانه تحت پوشش قرار گرفته که صد رشته زیرمجموعه وزارت علوم و حدود 40 رشته زیرمجموعه وزارت بهداشت هستند.
قانعیان گفت: بسیاری از مشکلات موجود در نتیجه نبود ارتباط مناسب بین دانشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت است و نشست امروز راه مناسبی برای برقراری این ارتباط است.
وی یادآور شد: این سامانه سامانه باما بهداشت ایمنی، محیط زیست و انرژی نامگذاری شده است. زیرا این 4 شاخص از اصول اولیه اغلب کسب و کارها هستند و وزارت صنعت هم دفتری در این مورد و با این نام دارد و در مجموع 85 گروه شرکتی نزدیک به 4 هزار شرکت در این حوزه فعالیت می کنند و فقط کافی است که دانشجویان از این شاخص ها مطلع باشند و به دنبال بازار کار باشند.
منبع: فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :