آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264331
تاریخ انتشار : 1 دی 1398 11:43
تعداد بازدید : 3141

معطلی های گمرکی باید به حداقل برسد

رییس کل گمرک با بیان اینکه هیچ سازمان و نهادی حاضر به تفویض اختیارات خود به گمرک در زمینه واردات و صادرات نیست، بر ضرورت هم افزایی بین نهادهای مختلف در زمینه افزایش سرعت عملیاتی تاکید کرد.
undefined

فناوران- مهدی میراشرفی، رییس کل گمرک درباره افزایش سرعت عملیات در گمرک گفت: دستگاه های مختلفی بر مبنای قانون در زمینه همکاری با گمرک وجود دارند و از آنجایی که قانون این اجازه را به آنها داده، کاهش آنها هم باید بر مبنای قانون باشد.
او درخصوص ماده ۱۲ قانون امور گمرکی که تاکید دارد گمرک ناظر بر تجارت خارجی، صادرات، واردات و ترانزیت است، افزود: در این قانون پیش بینی شده که اگر سازمان ها بخواهند مدیریت امور مرزی بهتر انجام شود، می توانند وظایف خود را به گمرک تفویض کنند با این حال تقریبا هیچ سازمانی حاضر نیست اختیارات و وظایف خود را به گمرک تفویض کند. معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: چنانچه سازمان ها اصرار داشته باشند که تولی گری خود بر بخشی از قانون که درباره گمرک وجود دارد را در اختیار داشته باشند، باید یک هم افزایی در زمینه سامانه ها و مطالعه زمان سنجی کارهای ارجاعی در آن دیده شود. رییس کل گمرک گفت: در صورتیکه این هم افزایی و مطالعه انجام شود، به طور عملی هماهنگی بهتری در زمینه مدیریت واحد در مرزها و مبادی ورودی و خروجی کشور خواهیم داشت. او افزود: در برخی از موارد تعاملات سازنده خوبی با برخی از سازمان ها داریم و امیدوار هستیم که این موضوع همه گیر شده و معطلی ها را به حداقل ممکن برسانیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :