آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264373
تاریخ انتشار : 2 دی 1398 10:40
تعداد بازدید : 4234

صادرات تجهیزات آزمایشگاهی ۲۰ شرکت دانش بنیان به آسیا و اروپا

معاون دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در دو سال اخیر حداقل ۲۰ شرکت فعال درحوزه تجهیزات آزمایشگاهی و مواد ساخت با کمک این معاونت موفق شدند تا محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر کنند.
undefined

فناوران- مسعود حافظی در این خصوص افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تحریک بیشتر شرکت های دانش بنیان و فناور به تمرکز روی بازارهای صادراتی، خدمات ویژه ای را در این حوزه به شرکت های دانش بنیان و فناور ارایه می کند، در این راستا با کمک کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حداقل ۲۰ شرکت حاضر در نمایشگاه های تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ایران ساخت»، موفق شدند محصولات خود را در حوزه های مانند تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی صادر کنند.
وی افزود: دفتر توسعه کسب وکار بین المللی به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه صادرات، زیرساخت ارایه خدمات در بخش صادرات را به شرکت های دانش بنیان و فناور علاقه مند عرضه می کند.
حافظی اظهار کرد: حداقل ۲۰ شرکت فعال در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی و مواد ساخت، در دو سال اخیر با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موفق شدند تا محصولات فناورانه خود را به کشورهای مختلف از جمله چین، کره جنوبی، اکوادور، مالزی، کوبا و کشورهای اروپایی صادر کنند.  
وی با بیان خدمات مختلف ارایه شده در حوزه صادرات بیان کرد: برای کمک به شرکت های دانش بنیان جهت صادرات محصولات، «شو روم» هایی در مقاصد صادراتی بر پا می شود تا بازدیدکنندگان بتوانند با کیفیت کالاهای صادراتی ایرانی از نزدیک آشنا شوند، جلسات تجاری با مشتریان خارجی از جمله دیگر خدماتی است که این شرکت ها با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای همکار با این معاونت دریافت می کنند.
به گفته حافظی، شرکت های فناور علاقه مند به دریافت خدمات از کریدور صادراتی وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ابتدا مورد ارزیابی قرار می گیرند تا شاخصه های صادراتی آنها مورد سنجش قرار گیرد.
منبع: معاونت علمی 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :