آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264387
تاریخ انتشار : 2 دی 1398 11:26
تعداد بازدید : 3130

ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به کمیسیون اجتماعی مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی را برای رفع ایرادات شورای نگهبان به کمیسیون اجتماعی ارجاع دادند.
undefined

فناوران- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه مجلس ایرادات شورای نگهبان از طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی که پس از تصویب در جلسه سوم مهر مجلس شورای اسلامی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، مورد بررسی قرار دادند.
پس از بررسی چند پیشنهاد مختلف، نمایندگان مجلس به نتیجه نرسیده و برای بررسی بیشتر و رفع ایرادات شورای نگهبان به کمیسیون اجتماعی با ۱۲۲ رأی موافق، ۴۱ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر،  ارجاع داده شد.
پیش از این نیز نمایندگان در صحن علنی ۱۹ آبان ماه با اصلاحات صورت گرفته توسط کمیسیون اجتماعی در طرح تشکیل وزارت بازرگانی به منظور تامین نظر شورای نگهبان موافقت نکردند و طرح برای اصلاح بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.
براساس این طرح از تاریخ تصویب این قانون احکام مربوط به ادغام دو  وزارت خانه بازرگانی و صنایع و معادن در قانون تشکیل دو وزارت خانه « تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «صنعت، معدن و تجارت» مصوب ۸ /۴/ ۱۳۹۰ لغو و وزارت بازرگانی تشکیل می شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت از این پس به عنوان سابق وزارت صنایع، معادن و وزارت جهاد کشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :