آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264657
تاریخ انتشار : 9 دی 1398 11:27
تعداد بازدید : 3162

گزارش تحلیل فضای استارت آپی ایران در سال ۹۸ منتشر شد

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور (نصر) با انتشار گزارشی تحلیلی با عنوان «فضای استارت آپی ایران» ، زیست بوم فضای استارتاپی کشور را مورد بررسی قرار داد.
undefined

فناوران- این گزارش شامل نتایج پژوهشی درباره وضعیت فعلی استارت آپ ها، چالش ها و مسایل مربوط به آن ها است که شرایط کنونی کسب وکارهای نوپای ایران را ترسیم می کند.
داده های آماری مختلفی در این گزارش وجود دارد که از طریق پرسشنامه ای که استارت آپ ها به صورت آنلاین به آن پاسخ داده اند، جمع آوری شده است. استارت آپ ها در این پرسشنامه علاوه بر پاسخ به سوالات پایه برای معرفی استارت آپ خود، به سوالاتی مانند روش های تامین مالی، بازارها، انتظار آن ها از دولت و تعامل آن ها با شرکت های خصوصی بزرگ نیز پاسخ داده اند.
در این پژوهش، ۳۴۷ استارت آپ شرکت کننده در نمایشگاه الکام استارز ۹۸ به ۴۴ سوال این پرسش نامه پاسخ داده اند و نتایج آن پس از تحلیل در قالب اینفوگرافیک ارایه شده است.
با توجه به اهمیت الکام استارز به عنوان بزرگترین گردهمایی استارت آپ ها در ایران، آمار و خروجی این رویداد از اهمیت زیادی برخوردار است و نتایج این پژوهش می تواند به واقعیت زیست بوم استارت آپی ایران بسیار نزدیک باشد. جامعه هدف این گزارش، نهادهای تصمیم گیری و سازمان های مرتبط با کسب وکارهای نوپا، دانشگاه های فعال در حوزه کارآفرینی و نوآوری و سایر علاقه مندان و ذی نفعان زیست بوم کسب وکارهای نوپا است.
منبع: نصر کشور


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :