آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264683
تاریخ انتشار : 9 دی 1398 15:29
تعداد بازدید : 3096

طرح «تاپ» برای بخش خصوصی فرصت است

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی فارس گفت: طرح«تاپ»محدودیت نیست بلکه یک فرصت مغتنم برای بخش خصوصی است تا از مزیت های مختلف از جمله حضور استاد دانشگاه در محیط صنعت استفاده شود.
undefined

فناوران- نادر طیبی در جلسه کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، گفت: هدف اصلی طرح ملی تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) که توسط دستگاه های اجرایی مربوط در حوزه صنایع در کشور اجرا می شود، بخش خصوصی و کمک به شکوفایی بخش اقتصاد کشور است.
وی با بیان اینکه این طرح شامل بنگاه هایی مجهز به بخش R&D است، افزود: بخش خصوصی با بهره گیری از این طرح می تواند دانشگاه و علم را به بخش صنعت نزدیک و از ان استفاده کاربردی کند.
طیبی اظهارداشت: تدوین و اجرای هر طرح با مزایای و معایبی همراه است که استفاده از طرح تاپ برای بخش خصوصی اجباری نیست و این درحالی است که طرح های مختلفی در حوزه صنعت در کشور فعال است که بخش خصوصی می تواند از طرح های دارای مزیت و جذابیت مورد نظر خود، استفاده کند.
عضو هیأت رییسه اتاق بازرگانی فارس با بیان نقش و اهمیت فناوری دراقتصاد و توسعه اقتصادی اضافه کرد: با بهره گیری و استفاده کاربردی از فناوری های نوین در عرصه های مختلف صنعت می توان به محصولات با کیفیت، کاهش زمان و هزینه و سطح آلودگی کمتر از محیط زیست دست یافت که این مهم یکی از الزامات امروز صنعت است.
در این جلسه تابعی رییس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس به معرفی طرح تاپ (توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) پرداخت.
وی گفت: زیرمجموعه های تعریف شده در این طرح شامل استاد تاپ، دانشجوی تاپ و سرباز تاپ است که ارتقا بهره وری بنگاه با بهره مندی از مشاوره اساتید دانشگاه، رفع نیاز فناورانه بنگاه در قالب پایان نامه تحصیلات تکمیلی، رفع نیاز به تخصص های مختلف با هزینه کمتر در صنایع و اثربخشی دوره های پسادکتری و فرصت مطالعاتی، اثربخشی پایان نامه و کسب مهارت و توانمندی ورود به بازار کار، اثربخشی دوران خدمت و کسب مهارت و توانمندی ورود به بازار کار از طریق تعامل با زیرمجموعه (استاد، دانشجو، سرباز) از اهداف این طرح عنوان شده است.
همچنین در این جلسه مسوولان کمیته های تخصصی زیرمجموعه این کمیسیون، برنامه های پیشنهادی و نتایج بررسی های انجام شده با حوزه های فعالیت تحت پیگیری خود را ارایه کردند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :