آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264838
تاریخ انتشار : 14 دی 1398 11:25
تعداد بازدید : 3137

رییس کل گمرک: سامانه جامع تجارت تکمیل نیست

سید مهدی میراشرفی رییس کل گمرک با بیان اینکه در گمرک کاغذ حذف شد یعنی ارتباطات کاملاً سیستمی است، درباره نحوه اتصال با سامانه جامع تجارت عنوان کرد: در حال حاضر ارتباط آنلاین داریم. بیش از 90 درصد ارتباط میان سامانه گمرک و تجارت (وزارت صمنت ) وجود دارد.
undefined

فناوران- میراشرفی گفت: با سامانه جامع تجارت ارتباط خوبی داریم، یکی از زیرسامانه های آن مربوط به ثبت سفارش است که نقطه ابتدایی کار تجارت محسوب می شود. سامانه دیگر اطلاعات مربوط به ارز بانک است که اگر نباشد امکان انجام تشریفات گمرکی وجود نخواهد داشت و نمی توان قدم از قدم برداشت. معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: اینکه گاهی عنوان می شود سامانه ها (سامانه گمرک و جامع تجارت) به طور کامل ارتباط ندارد علتش این است که خیلی از زیرسامانه های سامانه جامع تجارت فعالیت ندارند و تکمیل نیست. برخی دوستان کم لطف هستند و آنچه چیزی را که انجام ندادند را بیان نمی کنند. مواردی که ما باید انجام دهیم مستلزم هزینه است. کما اینکه در ادارات بروید که کار چگونه انجام می شود در اکثر موارد پیشرفت تا 90 درصدی دارد.
به گفته رییس کل گمرک، سازمان اموال تملیکی به طور کامل به گمرک متصل است و از کانال تحویل گیرنده (گمرک)، انبارهای عمومی، برخی مناطق آزاد ویژه و شرکت فرودگاه ها به ما متصل هستند که ما متروکه را اعلام می کنیم و به طور سیستمی به سازمان تملیکی ارجاع می شود. معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که با بنادر مشکل ندارید و اطلاعات سامانه ای را دریافت می کنید؟، تصریح کرد: اطلاعات که خودشان می خواهند را به ما می دهند. به عبارتی وقتی کالا از نگاه آنها متروکه می شود را اعلام می کنند. اطلاعات اینکه چه نوع کالاهایی با چه میزانی در مناطق موجود است را به ما نمی دهند. در حقیقت از اطلاعات تشریفات قبل از اظهار مطلع نیستیم. 
منبع: فارس 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :