آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264883
تاریخ انتشار : 15 دی 1398 11:33
تعداد بازدید : 3178

در جلسه‌ای با اعضای کمیسیون تشخیص اتاق اصناف حاصل شد

الحاق رسته جدید ماینینگ به اتحادیه فناوران رایانه

هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در جلسه‎ای با حضور برخی از اعضای کمیسیون تشخیص اتاق اصناف تهران و همچنین رییس اتحادیه حفاظتی و الکترونیکی، بحث درخواست اتحادیه فناوران برای رسته جدید رمزارز (ماینینگ) را مورد بررسی قرار دادند که در نهایت موافقت شد، الحاق دو رسته فروش و خدمات دستگاه ماینر و رسته فروش رمزارز( ماینینگ) به اتحادیه فناوران، در اجلاس اصناف به رای گذاشته شود.
undefined

فناوران- آقایان خردمند، اقبالی و نجم آبادی از کمیسیون تشخیص اتاق اصناف تهران و  صادق فیض آبادی رییس اتحادیه اتحادیه حفاظتی و الکترونیکی و برخی اعضای هیات مدیره این اتحادیه میهمان رییس و هیات مدیره اتحادیه فناوران رایانه بودند و در جلسه‎ای که در محل اتحادیه برگزار شد، مسایل مربوط به رسته جدید ماینینگ و تداخل آن با اتحادیه‎های همگن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
محمد فرجی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص لزوم برگزاری این جلسه گفت: طبق قانون نظام صنفی هر اتحادیه‎ای که تقاضای اضافه شدن رسته جدیدی داشته باشد، می‎بایستی درخواست خود را به اتاق اصناف ارایه دهد تا در کمیسیون  تشخیص مورد بررسی قرار گیرد و از آنجایی که بحث ماینینگ مربوط به صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات می‎شود و این موضوع برای همه محرز است، درخواست اضافه شدن این رسته را اتاق اصناف ارایه کردیم.   
وی با بیان اینکه در این راستا پیش از این سه جلسه دیگر با اعضای کمیسیون تشخیص اتاق اصناف تهران برگزار شده است، گفت: در وهله نخست مدارک و مستندات مربوط به ماینینگ به خصوص مصوبه ریاست جمهوری در مورد قانونی بودن استخراج رمزارزها را ارایه کردیم که مورد بررسی قرار گرفت. سپس بحث اتحادیه‎های همگن (اتحادیه حفاظتی و الکترونیکی و اتحادیه دستگاه های مخابراتی) و اختلاف‎نظر در این رابطه مطرح شد که با انصراف اتحادیه دستگاه‎های مخابراتی جلسه فوق با حضور فیض آبادی رییس اتحادیه حفاظتی و الکترونیکی و هیات مدیره و همچنین اعضای کمیسیون  تشخیص اتاق اصناف تهران برگزار شد که در کمال همکاری به توافق رسیدیم.
فرجی گفت: طبق توافق حاصله با هیات مدیره اتحادیه حفاظتی و الکترونیکی چنین مقرر شد که رسته تولید دستگاه ماینر در کشور به اتحادیه حفاظتی واگذار شده و دو "رسته فروش و خدمات دستگاه ماینر" و "رسته فروش رمزارز( ماینینگ)" به اتحادیه فناوران اضافه شود.
وی اضافه کرد: همچنین اعضای هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه نیز موظف شدند ضوابط مربوط به رسته ماینینگ را تهیه کنند تا به اتاق اصناف ارایه شده و در نهایت در اجلاس اصناف به رای گذاشته شود. بنابراین با توجه به اینکه معترضی در این رابطه وجود ندارد، به زودی مجوز فعالیت در این رسته از سوی اتحادیه فناوران صادر خواهد شد.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران در ادامه گفت: تنها یک بحث در مورد رسته ماینینگ وجود دارد که مربوط به نامه وزارت صنعت در خصوص مزرعه تولید ماینینگ در شعاع 120 کیلومتری شهر تهران است که اگر بخشنامه قطعی شود باید افراد متقاض  مجوز خود را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند. اما خوشبختانه مصوبه ریاست جمهوری می گوید ممانعتی در این راستا وجود ندارد و اگر اتحادیه بتواند با ادله محکم ثابت کند که این فعالیت در محدوده 120 کیلومتری نیز قابل اجرا بوده و مشکلی ایجاد نمی‎کند، این رسته نیز به رسته های اتحادیه اضافه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :